Wielki sukces byłego trenera Korony. Awansował do Primera Division

poniedziałek, 24 sierpnia 2020 08:08 / Autor: Radio eM

Były szkoleniowiec Korony Kielce Juan Jose Rojo Martin wprowadził Elche CF do najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii. W decydującym o awansie starciu, drużyna ‘’Pachety” rzutem na taśmę pokonała Gironę, zdobywając gola w szóstej minucie doliczonego czasu gry.

W dwumeczu, który miał wyłonić ostatniego beniaminka hiszpańskiej ekstraklasy zespołowi Elche przyszło zmierzyć się z ekipą Girony FC.

W pierwszym spotkaniu padł bezbramkowy remis i w drugim pojedynku zapowiadało się, iż będzie miał miejsce podobny scenariusz, gdyż do 90. minuty, na tablicy wyników widniał rezultat 0-0. Mimo, że długimi fragmentami to gospodarze z Girony przeważali, w 61. minucie meczu po ostrym faulu i czerwonej kartce dla napastnika Cristiana Stuaniego, musieli sobie radzić w dziesiątkę.

Elche nie potrafiło wykorzystać przewagi jednego zawodnika aż do 96. minuty. Wtedy to napastnik Pere Milla wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska i strzałem głową pokonał bramkarza Girony, czym doprowadził do euforii cały swój zespół oraz trenera ‘’Pachetę”.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i były trener kieleckiego klubu mógł cieszyć się z awansu do hiszpańskiej elity.

Juan Jose Rojo Martin przyszedł do Korony w sierpniu 2013 roku i poprowadził ją w 34 oficjalnych meczach. Po zakończeniu sezonu 2013/2014 i utrzymaniu Ekstraklasy dla Kielc (13.miejsce), strony nie doszły do porozumienia w sprawie nowego kontraktu i pożegnał się on z klubem. Następnie pracował w Herculesie Alicante oraz tajlandzkim Ratchaburi FC. W 2018 roku objął Elche Club de Futbol i po dwóch latach może świętować awans do La Liga.

Tekst: Sebastian Kalwat