Wielki powrót Korony. Kielczanie z Zabrza wracają z punktem

piątek, 20 października 2017 22:19 / Autor: Damian Wysocki

Znakomite widowisko w Zabrzu stworzyli piłkarze Górnika i Korony Kielce. Piątkowy mecz zakończył się wynikiem 3:3. Gospodarze po pierwszych 25. minutach po golach Damiana Kądziora i Igora Angulo prowadzili już 2:0. "Żółto-czerwoni" na początku popełniali fatalne błędy. Lekarstwem na poprawę ich gry okazało się wprowadzenie na boisko po pół godzinie Gorana Cvijanović, który rozruszał atak kieleckiej drużyny. W 41. minucie po stałym fragmencie i golu samobójczym Szymona Matuszka Korona złapała kontakt. Tuż przed przerwą po błędzie Djibril Diawa ponownie na listę strzelców wpisał się Kądzior. W drugiej połowie podopieczni Gino Lettieriego częściej utrzymywali się przy piłce. Długo nie przynosiło to korzyści, ale w końcu w 73. minucie gola z dystansu zdobył Cvijanović, a na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu do remisu doprowadził Jacek Kiełb.

Górnik Zabrze - Korona Kielce 3:3 (3:1)

Bramki: Kądzior (6', 45'), Angulo (25') - Matuszek (41'), Cvijanović (73'), Kiełb (84')

Kartki: Kurzawa - Diaw, Cvijanović

Górnik: Loska - Ambrosiewicz, Wolniewicz, Wieteska, Koj - Kądzior (76. Grendel), Matuszek, Żurkowski (53' Szeweluchin), Kurzawa - Angulo, Wolsztyński (57' Urynowicz).

Korona: Gostomski: Kovacević (59' Kaczarawa), Dejmek, Diaw - Rymaniak, Żubrowski, Możdżeń, Jukić, Miś (31' Cvijanović) Kiełb, Soriano (59' Cebula).

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

6': GOL! 1:0! Mocne otwarcie Górnika. Wolsztyński obsłużył znakomitym prostopadłym podaniem Kądziora. Skrzydłowy "Trójkolorowych" urwał się Diawowi po czym nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem piłki w siatce obok bezradnego Gostomskiego.

10': Drużyna Brosza znakomicie weszła w mecz. Korona w pierwszych minutach miała problemy z wyjściem ze swojej połowy. Po przejęciu w środku piłka błyskawicznie powędrowała do Wolsztyńskiego, który przytomnie zgrał ją do Krzurzawy. Uderzenie pomocnika zabrzan ofiarnie zablokował Diaw.

18': Wolniewicz zagrał długą piłkę do Wolsztyńskiego, ten mimo asekuracji Diawa zdołał oddać strzał z rogu pola karnego. Minimalnie obok słupka.

20': Kurzawa z rzutu wolnego z dwudziestego piątego metra trafił w poprzeczkę.

25': GOL! Angulo! 2:0! Fatalny błąd przy podaniu do Dejmka popełnił Kovacević. Bośniak nie trafił czysto w piłkę, a tę przejął hiszpański bombardier Górnika. 33-latek oddał błyskawiczny, płaski strzał z osiemnastu metrów, który wpadł obok słupka.

28': Pierwsze celne uderzenie Korony. Z dystansu swoich sił spróbował Żubrowski, ale pewnych chwytem popisał się Loska.

37': Pierwsza składna akcja "Żółto-czerwonych". Rymaniak z prawej strony wycofał piłkę na szesnasty metr do nabiegającego Możdżenia, który oddał mocny strzał.  Kolejną poprawną interwencją popisał się bramkarz Górnika.

39': Po półgodzinie w miejsce Misia trener Lettieri wprowadził Cvijanovicia. Słoweniec szybko poprawił grę Korony w środkowej strefie boiska. 31-latek popisał się sprytnym uderzeniem z dystansu. Piłkę z małymi problemami odbił Loska.

41': GOL! 2-1! Samobójcze trafienie Matuszczyka. Po dośrodkowaniu Kiełba z rzutu wolnego piłkę do środka zgrał głową Rymaniak. Futbolówka odbiła się najpierw od Dejmka, jej kierunek delikatnie zmienił jeszcze Matuszek i to jemu zostało zapisane trafienie.

44': Korona w końcówce przejęła inicjatywę. Cvijanović zagrał w pole karne do Kiełba. 'Ryba" dobrze minął przeciwnika, ale jego strzał zablokował Wieteska.

45': GOL! 3:1! Fatalny błąd popełnił Diaw, który źle obrócił się z piłką, którą przejął Angulo. Hiszpan błyskawicznie podał do Kędziora, który w sytuacji "sam na sam" nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Zawodnicy Korony mieli pretensje do sędziego Kwiatkowskiego za to, że nie odgwizdał wcześniej faulu na Diawie.

49': Cvijanović z dystansu, prosto w Loskę.

54': Żubrowski świetnie zagrał nad obrońcami do wbiegającego w pole karne Kiełba. "Ryba" popisał się dobrym kierunkowym przyjęciem, ale jego uderzenie przeszło obok dłuższego słupka bramki Górnika.

65': Korona w drugiej połowie zdecydowanie częściej utrzymywała się przy piłce, ale nie przekładało się to na sytuacje strzeleckie. Dobrze ustawiony Górnik czekał na swoje szanse w kontrataku.

73': GOL! 3:2! Cvijanović! Korona w końcu udokumentowała swoją przewagę. Słoweński pomocnik Korony znakomicie zgarnął piłkę przed polem karnym, przełożył ją sobie na lewą nogę po czym oddał mierzony strzał w dłuższy słupek.

77': Gostomski znakomicie zatrzymał w sytuacji "sam na sam" zatrzymał Angulo.

83': Przebojowa akcja Cebuli. Skrzydłowy świetnie minął Szeweluchina po czym idealnie wrzucił do nadbiegającego Kiełba. Uderzenie "Ryby" zatrzymał Loska.

84': GOL! 3:3! Korona dopięła swego. Kaczarawa wygrał walkę o pozycję z Szeweluchinem, po czym z linii końcowej zagrał do Kiełba, a ten z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki.