Widowisko w Łodzi. Korona przetrwała trudne momenty… i wygrała!

wtorek, 26 kwietnia 2022 22:21 / Autor: Damian Wysocki

We wtorkowym meczu 30. kolejki Fortuna I Ligi, Korona Kielce pokonała na wyjeździe Widzew Łódź 2:1. „Żółto-czerwoni” przetrwali bardzo trudne momenty w pierwszej połowie. Tuż po przerwie stracili gola. W 48.minucie na listę strzelców wpisał się Kristoffer Hansen. Szybko odpowiedział Kyrło Petrow. W 78. minucie zwycięstwo kielczanom zapewnił Jewgienij Szykawka. Korona przedłużyła swoje szanse na bezpośredni awans do ekstraklasy.

Podobnie jak we wcześniejszym spotkaniu, Leszek Ojrzyński nie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników. Tym razem choroba wyeliminowała Dawida Błanika i Mario Zebicia. Do składu wrócił Adrian Danek.

Od początku po obu stronach było sporo agresji. Korona starała się zaskoczyć gospodarzy wysokim pressingiem. Widzew szybko opanował sytuację i zdecydowanie przejął inicjatywę. W 11. minucie ładną akcję na lewej stronie przeprowadził Karol Danielak. Pomocnik łodzian ograł dwóch zawodników, po czym wbił piłkę wzdłuż linii. Żaden z jego kolegów nie zdołał wpakować jej do siatki.

Kilka chwil później groźnie z dystansu uderzył Patryk Lipski, ale na posterunku był Konrad Forenc. Miejscowi poszli za ciosem. W 14. minucie Kristoffer Hansen wymanewrował kieleckich obrońców, a następnie oddał płaski strzał, który minimalnie minął bramkę.

Widzew nie schodził z połowy „żółto-czerwonych”. Po 20. minutach miał 70 procent posiadania piłki. Wtedy na bardzo groźny strzał z lewej nogi, z prawej strony boiska, zdecydował się Martin Kreuzriegler. Austriak był bliski, aby umieścić futbolówkę „za kołnierzem” Konrada Forenca. Pomylił się o kilka centymetrów.

Łodzianie nie spuszczali z tonu. W 30. minucie z kieleckimi obrońcami znowu zatańczył Kristoffer Hansen. Norweg wystawił piłkę Karolowi Danielakowi. Jego strzał w ostatniej chwili wyblokował Piotr Malarczyk, a piłka minimalnie minęła bramkę.

Korona pierwszą sytuację stworzyła w 36. minucie. Dalibor Takacz wrzucił piłkę w pole karne, gdzie dobrze opanował ją Adrian Danek. Prawy wahadłowy oddał jednak zły strzał. Gospodarze w odpowiedzi przeprowadzili akcję prawą stroną. Paweł Zieliński posłał mocne dośrodkowanie, a przed idealną szansą stanął Dominik Kun. Pomocnik oddał strzał ze szczupaka, nieznacznie niecelny.

Korona przetrwała pierwszą połowę, ale Widzew dopiął swego tuż po zmianie stron. W 48. minucie Martin Kreuzriegler oddał strzał sprzed pola karnego. Piłka odpiła się od jednego z obrońców i spadła pod nogami Kristoffera Hansena. Napastnik łodzian z zimną krwią wykorzystał idealną sytuację.

Korona musiała zaatakować. Odważniejsze wyjście zaprocentowało. W 54. minucie Jacek Podgórski posłał świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego, które idealnie wykorzystał Kyrło Petrow.

Kolejne minuty przyniosły bardzo zaciętą grę. W odróżnieniu od pierwszej części, podopieczni Leszka Ojrzyńskiego częściej zapuszczali się pod pole karne rywali. Spotkanie było rozgrywane w bardzo dobrym tempie.

W 78. minucie błąd przy wybiciu piłki popełnił Matej Hanousek. Piłka spadła pod nogami Jewgienij Szykawki. Białorusin zmylił przyjęciem obrońcę, a następnie oddał bardzo dobrzy strzał przy krótkim słupku, dając Koronie prowadzenie.

Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego pokazali charakter do końca spotkania i sięgnęli po komplet punktów, który utrzymał ich w grze o bezpośredni awans. Do drugiego Widzewa tracą cztery punkty. W sobotę "żółto-czerwoni" zagrają u siebie z Górnikiem Polkowice.

Widzew Łódź – Korona Kielce 1:2 (0:0)

Bramki: Hansen 48’ – Petrow 54’, Szykawka 78’

Widzew: Ravas – Zieliński (88’ Villanueva), Stępinski, Hanousek, Kreuzriegler, Nunes (72’ Pawłowski) – Terpiłowski, Lipski, Kun (83’ Letniowski), Hansen (88’ Gołębiowski) – Danielak

Korona: Forenc – Danek (72’ Corral), Szymusik (80’ Koj), Malarczyk, Petrow, Podgórski –Takacz (46’ Łukowski), Sewerzyński (63’ Szpakowski), Gąsior (63’ Oliveira) – Frączczak, Szykawka

Żółte kartki: Stępiński, Letniowski – Sewerzyński, Szykawska