Trzy minuty błysku. Korona ograła beniaminka z Sosnowca

poniedziałek, 24 września 2018 17:42 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce, w meczu zamykającym 9. kolejkę LOTTO Ekstraklasy, pokonała na Kolporter Arenie Zagłębie Sosnowiec 3:1. Pierwszego gola w 57. minucie strzelił Ken Kallaste, który wykorzystał bardzo dobre podanie Oliviera Petraka. Sto osiemdziesiąt sekund debiutanckiego gola dla "żółto-czerwonych", po solowej akcji, zdobył Matjej Puczko. W 80. minucie bramkę honorową dla przyjezdnych strzelił Piotr Polczak. Kilka chwil wcześniej uderzenie z rzutu karnego Tomasza Nowaka wybronił Matthias Hamrol. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Elia Soriano.

Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (0:0)

Bramki: Kallaste (57'), Puczko (60'), Soriano (90') - Polczak (80')

Korona: Hamrol - Rymaniak, Marquez, Diaw, Gardawski (54' Kallaste) - Puczko, Kovacević, Żubrowski, Petrak (65' Janjić),  Brown Forbes (81' Cebula) - Soriano.

Zagłębie: Kudła - Heinloth, Cichocki, Polczak, Mraz (24' Banasiak) - Wrzesiński (65' Vokić), Pawłowski, Nowak (87' Torunarigha), Udovicić, Babiarz - Sanogo.

Kartki: Gardawski, Petrak - Heinloth, Pawłowski

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

7': Bardzo duży błąd Brown Forbesa w obronie. Po dośrodkowaniu z prawej strony Kostarykanin zbyt łatwo odpuścił wbiegającego zza jego pleców Heinlotha. Prawy obrońca Zagłębia stanął przed znakomitą szansą, ale uderzył w boczną siatkę.

15': Korona częściej utrzymywała się przy piłce, ale nie przekładało się to na sytuację bramkowe. Nieco ożywienia wnosiły akcje przeprowadzane na prawym skrzydle przez Puczkę.

21': Zakotłowało się w polu karnym Zagłębia. Soriano ładnie zwiódł obrońcę na prawej stronie pola karnego po czym wbił piłkę do środka. Ta dotarła do Puczki, ale uderzenie skrzydłowego zostało zablokowane i ostatecznie z łatwością wybronił je Kudła.

31': Pawłowski zagrał prostopadłą piłę do Sanogo. Francuz po przyjęciu na szesnastym metrze od razu zdecydował się na strzał, ale jego próba była zbyt słaba i bez problemów poradził sobie z nią Hamrol.

45': Szansa Korony na udane zamknięcie pierwszej części. Rymaniak dośrodkował mocno na prawą stronę pola karnego. Puczko ze zbyt ostrego kąta nie zdołał jednak oddać strzału.

54': Kontratak Zagłębia. Wrzesiński popisał się dobrym, mocnym dośrodkowaniem za linię obrony Korony. Rymaniak zdecydował się na ryzykowne przecięcie, które dobrym wybiciem wyjaśnił czujny Hamrol.

57': GOL! 1:0! Wejście smoka Kallaste. Grający do tej pory bardzo słabe zawody Petrak popisał się znakomitym długim podaniem do wbiegającego z lewej strony Kallaste. Estończyk przyjął piłkę, po strzałem między nogami Kudły skierował ją do siatki.

60': GOL! 2:0! Fenomenalne wejście Puczki z prawej strony. Słoweniec swobodnie wbiegł w pole karne. po czym oddał mierzony strzał po długim słupku.

64': Kolejna bardzo dobra akcja Korony. Soriano ładnie skleił piłkę będąc ustawionym tyłem do bramki i oddał ją do Żubrowskiego. Środkowy pomocnik oddał kąśliwy strzał z siedemnastego metra, ale bardzo dobrze zareagował Kudła.

68': Mocne uderzenie Brown Forbesa z dystansu. Piłka leciała w środek bramki, ale sprawiła sporo problemów bramkarzowi gości.

77': Rzut karny dla Zagłębia. Kovacević faulował w polu karnym Pawłowskiego.

78': Hamrol w pięknym stylu wybronił uderzenie z jedenastego metra Nowaka.

80': GOL! 2:1! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę kontaktową strzelił Polczak. Stoper Zagłębia uciekł spod krycia Diawowi.

90': GOL! Soriano! Włoski napastnik Korony wygarnął piłkę Babiarzowi  na trzydziestym metrze, przebiegł z nią kilka metrów, po czym oddał świetny strzał w długi róg bramki Kudły!