Trudny debiut Hofmeistera w reprezentacji. Pierwszy skład, a potem zmiana jeszcze w pierwszej połowie

niedziela, 09 czerwca 2024 00:49 / Autor: Michał Gajos

Piłkarz Korony Kielce, Yoav Hofmeister, zadebiutował w pierwszej drużynie swojej kadry narodowej. Pomocnik rozpoczął towarzyskie starcie z Węgrami w wyjściowej jedenastce, ale nie dotrwał na boisku nawet do przerwy.

Dobra promocja swojej osoby na boiskach PKO Ekstraklasy w wykonaniu Izraelczyka zaowocowała pierwszym w karierze powołaniem do seniorskiej reprezentacji kraju (wcześniej bronił barw młodzieżowych drużyn).

Defensywny pomocnik dostał nawet szansę gry w wyjściowym składzie podczas towarzyskiej konfrontacji z Węgrami. Debiut odbył się jednak w sposób daleki od ideału. Po 22. minutach Izraelczycy przegrywali już 0:3, a przy golu na 0:2 duży wkład w stratę bramki miał 23-letni gracz Korony, którego selekcjoner Ran Ben Szimon desygnował do gry jako pół-lewy stoper w pięcioosobowym bloku obronnym.

Sternik izraelskiej kadry chciał przerwać katusze swojego zespołu, działając bezkompromisowo – dokonał wszak aż trzech zmian jeszcze w 30. minucie gry. Jedną z ofiar tych roszad był właśnie Hofmeister.

Wynik do końca zawodów nie uległ już zmianie. Węgrzy, którzy już za tydzień rozpoczną grupowe zmagania na Euro 2024, pewnie zwyciężyli 3:0. Izraelczyków czeka z kolei kolejna kontrolna potyczka. Tym razem zmierzą się u siebie z Białorusią (11 czerwca).