Test przed Montpellier zaliczony. Wrócił Gębala

czwartek, 05 maja 2022 19:18 / Autor: Damian Wysocki

W czwartkowym meczu przedostatniej kolejki PGNiG Superligi, Łomża Vive Kielce pokonała w Hali Legionów Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 39:21. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa mogą myśleć już o ćwierćfinałowym dwumeczu z Montpellier.

Sztab szkoleniowy przygotował miłą niespodziankę. Po raz pierwszy w tym roku w kadrze meczowej znalazł się Tomasz Gębala, który ostatnie miesiące poświęcił na rehabilitację po urazie kolana. Rosły rozgrywający od początku grał w obronie.

Pierwsze fragmenty przyniosły niemrawą grę mistrza Polski w ataku. Pierwszy gol padł dopiero w czwartej minucie. Obie ekipy nie rozpieszczały pod względem skuteczności. Łomża Vive bardzo dobrze radziła sobie w obronie. Po kwadransie prowadziła 7:3. Cztery bramki zdobył Arciom Karaliok.

Podopieczni Bartosza Jureckiego nie zamierzali odpuszczać. Zredukowali straty do trzech bramek, ale później znów zderzyli się z mocną defensywą kielczan. Dobre interwencje zaczął dokładać Andreas Wolff. Łomża Vive schodziła na przerwę prowadząc 15:9.

Po zmianie stron podopieczni Tałanta Dujszebajewa podkręcili tempo. Postawili jeszcze trudniejsze warunki w obronie. W odróżnieniu do pierwszej części szybciej podawali piłkę do przodu. Prym w wykańczaniu kontrataków wiódł Arkadiusz Moryto, który w ciągu dziesięciu minut po wznowieniu zaliczył siedem trafień, a Łomża Vive prowadziła 24:13. W 43. minucie było już 27:13, a Bartosz Jurecki poprosił o czas.

Łomża Vive utrzymywała dobry rytm. Dobrą zmianę w bramce dał Mateusz Kornecki. Z dużą ochotą grał Arkadiusz Moryto, który walczy o koronę króla strzelców z Kacprem Adamskim z Energi MKS-u Kalisz. Spotkanie zakończył z 12 trafieniami i zyskał 11 goli przewagi nad swoim rywalem.

W przyszły czwartek Łomża Vive zagra na wyjeździe z Montpellier w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Łomża Vive Kielce – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 39:21 (15:9)

Łomża Vive: Wolff, Kornecki – Nahi 2, Surgiel 1, Sićko 1, Kulesz 2, Gębala,  D. Dujszebajew 1, Karacić 2, A. Dujszebajew 2, Paczkowski, Faruk 2,  Moryto 12, Karaliok 7, Tournat 5, Domagała