Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Świetny finisz Kulesza. Czy jest szansa na pozostanie w Kielcach?

wtorek, 21 czerwca 2022 10:13 / Autor: Damian Wysocki
Świetny finisz Kulesza. Czy jest szansa na pozostanie w Kielcach?
Świetny finisz Kulesza. Czy jest szansa na pozostanie w Kielcach?
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Uładzisłau Kulesz rozegrał bardzo dobre Final4. Lewy rozgrywający ma jeszcze rok kontraktu, ale zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, niemal na pewno opuści klubu. Na razie nie ma nowej drużyny.

Vlad Kulesz gra w Kielcach od 2018 roku. Przychodził jako wielki talent. W kolejnych sezonach dobre mecze przeplatał bardzo słabymi. Nie mógł ustabilizować formy. W rundzie jesiennej postanowiono, że Białorusin po zakończeniu rozgrywek opuści zespół, chociaż jego kontrakt obowiązuje do czerwca 2023 roku. W kadrze ma zastąpić go szwedzki mega talent – Elliot Stenmalm. Na tej pozycji dalej będą grać Szymon Sićko i Tomasz Gębala. Drugi z nich powinien pomagać zespołowi w ataku, kiedy dokończy rehabilitację.  

To wszystko podziałało mobilizująco na rozgrywającego z Białorusi, który grał bardzo dobrze w kluczowych meczach sezonu. Mógłby pewnie jeszcze lepiej, ale w ostatnich tygodniach miał problemy z plecami. Na przestrzeni ostatnich miesiącach mówiło się o zainteresowaniu jego osobą Mieszkowa Brześć i Montpellier. Ten pierwszy klub odpadł z wiadomych względów, Francuzi finalnie nie zaproponowali mu kontraktu.

Uładzisłał Kulesz rzucił po cztery bramki w meczach z Telekomem Veszprem i Barcą w Kolonii. Zwykle w ważnych momentach. To on zaliczył asystę przy bramce Arcioma Karalioka na wagę dogrywki w finale. Kibice zaczęli głośno zastanawiać się, czy nie lepiej, gdyby 26-latek został na dłużej w Kielcach.

Jest na to szansa, ale bardzo niewielka. Co ciekawe, Białorusin nie został oficjalnie pożegnany podczas fety na Rynku. Kwiaty  otrzymał tylko Sigvaldii Gudjonsson. Branko Vujović i Yusuf Faruk usłyszeli „do zobaczenia”, bo idą na wypożyczenia. Pierwszy z nich na trzy lata do Hannoveru, drugi najprawdopodobniej będzie grał w Hiszpanii.

– Nie pożegnaliśmy Vlada, bo wciąż ma ważny kontrakt. Obecnie razem z jego menadżerem szukamy dla niego klubu – mówi nam lakonicznie Bertus Servaas, prezes Łomży Vive.

Taka odpowiedź może oznaczać wszystko: daje furtkę do pozostania albo oznacza ewentualne przedłużenie kontraktu z wypożyczeniem. Sprawa wyjaśni się w najbliższych tygodniach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO