Stella bez medali wśród młodzików

poniedziałek, 18 września 2017 07:14 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Zawodnicy Stelli Kielce zajęli odległe miejsca na rozegranych w minioną sobotę w Kielcach Mistrzostwach Polski Młodzików w Łucznictwie.

W kategorii mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Michał Stach z MUKS Podkarpacie Jedlicze, za nim uplasował się Michał Rytlewski z MRKS Gdańsk a brąz przypadł w udziale Krzysztofowi Rakowi z klubu Robin Hood Warszawa. W kategorii kobiet na pierwszym miejscu zakończyła zawody Natalia Kaczmarek z Płaszowianki Kraków, za nią  Łucja Wesołowska z Talentu Wrocław i Kinga Oczkowska z Trampu Jarosław. Jeśli chodzi o zawodników Stelli - najwyższy wynik osiągnęła Weronika Sokołowska i było to 72. miejsce, a w mężczyznach – Wiktor Dziedzic z 23. lokatą. Pomimo, że nie udało się wejść do czołówki, to start pozytywnie ocenia trener młodzików, Maciej Fałdziński. – Dla większości zawodników były to na pewno ciężkie zawody. Pierwszy raz startowali w tak licznie obsadzonych zawodach przy tak kiepskiej pogodzie i musieli walczyć przede wszystkim ze sobą. Moi zawodnicy spisali się dobrze. Jestem zadowolony z ich postawy. Poziom zawodów był wysoki. Naszym zawodnikom zabrakło punktów do czołówki, w której pojawiło się kilka naprawdę obiecujących rezultatów – ocenia szkoleniowiec kieleckich łuczników.

Kategoria młodzika obejmuje w łucznictwie osoby w wieku od 13 do 15 lat.