[AUDIO] Sparingowa porażka Korony na Cyprze

piątek, 27 stycznia 2017 14:51 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce od porażki rozpoczęli zgrupowanie na Cyprze. Podopieczni Macieja Bartoszka w meczu sparingowym w Limassol ulegli 0:1 rumuńskiemu CFR Cluj. Jedyną bramkę w 67. minucie spotkania zdobył Bryan Nouvier.

Korona Kielce – CFR Cluj 0:1 (0:0)

Bramki: Bryan Nouvier (67’)

Korona (I połowa): Pesković – Rymaniak, Dejmek, Diaw, Grzelak – Abalo, Żubrowski, Możdżeń, Aankur, Palanca – Górski

Korona (II połowa): Pesković (80’ Otczenaszenko) – Gabovs, Załęcki, Diaw, Kallaste – Zając (77’ Kotarzewski), Mrozik, Uniat (77’ Pyłypczuk), Cebula, Kiełb -  Smolarczyk (73’ Essam)

CFR Cluj: Minca - Camora, Mureșan (46' Horj), Larie, Peteleu (46' Lopes) - Nouvier, Nascimento, Deac, Chirița (46' Sorsa) - Carlos (46' Gomelt), Omrani (46' Bud).

Korona następne dwa sparingi podczas zgrupowania na Cyprze rozegra w poniedziałek, 30 stycznia. Rywalami „Żółto-czerwonych” będą serbski FK Cukaricki oraz litewski Atlantas Kłajpeda.

PO MECZU POWIEDZIELI:

Maciej Bartoszek:

Jacek Kiełb:

Jakub Mrozik:

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA*:

1': Zaczynamy sparing z CFR Cluj!

2': Dobra akcja Korony, ale na spalonym był Nabil Aankour.

9': Mecz zaczęliśmy odważnie, ale rywal aż trzykrotnie złapał nas na spalonych. Inicjatywę przejął teraz Cluj.

13': Ależ interwencja Peskovicia przy rzucie wolnym Cluj!

19': Uff! Pesković po raz kolejny ratuje nas od utraty bramki. Rywal mocno przycisnął.

22': Świetny kontratak Korony! Z bardzo dobrej strony pokazał się Maciej Górski, ale jego groźny strzał obronił bramkarz.

24': Warunki do gry są dosyć ciężkie. Nad Limassol przechodzi ogromna ulewa.

30': Znowu coraz częściej zagrażamy bramce CFR Cluj. Możdżeń w znakomitej sytuacji trafił w bramkarza.

45': Koniec pierwszej połowy. Do przerwy remisujemy z CFR Cluj  0:0, choć w końcówce mogliśmy otworzyć wynik.

51': Żółta kartka dla Mrozika za ostry faul.

56': Tą część meczu lepiej rozpoczęli Rumuni, którzy zamknęli nas na własnej połowie.

58': Strzał z dystansu Kiełba przeleciał kilka milimetrów od bramki CFR Cluj!

67': Niestety tracimy bramkę. Bramkę dla CFR Cluj  zdobył Bryan Nouvier.

81': Ależ mieliśmy sytuację! Doskonała wrzutka Kotarzewskiego! Do piłki dopadł Mrozik, ale trafił w słupek!

87': Korona w natarciu! Bardzo bliski sukcesu był Pylypchuk!