Słaba gra Polaków w Argentynie. Najlepsi bramkarze

sobota, 26 października 2019 06:33 / Autor: Damian Wysocki

Bez zwycięstwa zakończyła swój udział reprezentacja Polski w piłce ręcznej w towarzyskim turnieju "Torneo Cuatro Naciones", który w ostatnich trzech dniach rozgrywany był w argentyńskim San Juan. "Biało-czerwoni" na zakończenie zmagań wysoko przegrali z Rosją 19:30.

Po raz kolejny podopieczni Patryka Rombla zaprezentowali się słabo w ataku, gdzie popełnili masę błędów, do tego byli nieskuteczni. Porażka z Rosją byłaby bardziej dotkliwa, gdyby nie dobra postawa bramkarzy.

W pierwszej połowie Mateusz Kornecki z PGE VIVE odbił osiem piłek, co dało mu 33-procentową skuteczność. W drugiej części Adam Morawski z Orlenu Wisły bronił na jeszcze wyższym poziomie, bo wyciągnął niemal połowę prób przeciwników (46 procent).

Potwierdzeniem słabej postawy Polaków w ataku niech będzie zapis skrzydłowego PGE VIVE – Arkadiusza Moryty, który zdobył dwie bramki z rzutów karnych, ale z gry wykorzystał tylko jeden z siedmiu rzutów.

"Biało-czerwoni" we wcześniejszych meczach zremisowali z drugą kadrą Hiszpanii 24:24 oraz przegrali z Argentyną 19:20. Ostatecznie zostali sklasyfikowani na ostatnim miejscu. Najlepszy okazali się Argentyńczycy.