Skandal w meczu Ligi Okręgowej. Bramkarz uderzył sędziego, a mecz został przerwany

niedziela, 29 października 2023 16:45 / Autor: Michał Gajos

Ogromnym skandalem zakończyło się starcie 12. kolejki świętokrzyskiej Ligi Okręgowej. Mecz Victorii Skalbmierz z Grodem Ćmińsk został przerwany. Powodem był atak na sędziego ze strony bramkarza Grodu Ćmińsk.

W niedzielę o godz. 13:00 doszło do potyczki na szóstym szczeblu rozgrywkowym pomiędzy Victorią 2015 Skalbmierz a Grodem Ćmińsk. Potyczka przedostatniej z ostatnią ekipą tabeli nie została jednak dokończona.

Wszystko przez barbarzyński incydent z 89. minuty zawodów. Przy stanie 1:1 arbiter główny podyktował jedenastkę dla gospodarzy za faul gracza przyjezdnych.

Golkiper tego zespołu, Oleksii Shram, nie mógł pogodzić się z decyzją sędziego, więc najpierw odepchnął go, a po chwili słownych przepychanek zadał cios w twarz rozjemcy owej konfrontacji.

Finalnie arbitrzy zostali zmuszeni do zakończenia meczu. Jak relacjonował nam świadek zdarzenia, to zachowanie było czymś skandalicznym, co nie przystoi sportowcom w żadnej dyscyplinie.

Jak potoczą się losy tego starcia oraz antybohatera całego zajścia? Sprawa trafi w najbliższych dnia pod obrady Kolegium Sędziów ŚZPN-u i wydziału dyscypliny.