Sensacja w Rzeszowie. Resovia pomogła Koronie

niedziela, 01 maja 2022 16:53 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce traci tylko dwa punkty do drugiej Arki Gdynia. W niedzielę drużyna Ryszarda Tarasiewicza poniosła  pierwszą porażkę w tym roku kalendarzowym. W 31. kolejce uległa na wyjeździe Resovii Rzeszów 1:4.

Drużyna znad morza notowała świetne tygodnie. Ich seria bez porażki zatrzymała się na jedenastu meczach (10 zwycięstw i remis). Gdynianie jechali na Podkarpacie w roli wyraźnego faworyta. Resovia odniosła ostatnie zwycięstwo na początku marca. Ostatnio częściej dzieliła się punktami.

Niedzielne spotkanie zaczęło się fatalnie dla Arki, która od 11. minuty musiała grać w osłabieniu. Czerwoną kartkę obejrzał Gordan Bunoza. To wydarzenie rzutowało na przebieg spotkania, chociaż gdynianie schodzili na przerwę prowadząc 1:0 po golu Mateusza Kuzimskiego. Resovia miała przewagę, która udokumentowała w drugiej połowie. Na listę strzelców wpisali się: Bartosz Jaroch, Marek Mróz, Bartłomiej Eizenchart i Dawid Kubowicz.

Taki wynik ucieszył kibiców w Legnicy, Kielcach i Łodzi. Pierwsi z nich mogą otworzyć szampany, ponieważ Miedź jest już w stu procentach pewna bezpośredniego awansu do PKO Ekstraklasy. Korona, dzięki sobotniej wygranej nad Górnikiem Polkowice, zmniejszyła swoją stratę do Arki do dwóch punktów. Teraz pozostaje czekać na ruch Widzewa, który we wtorek rozegra derbowy, wyjazdowy pojedynek z ŁKS-em. Obecnie ekipa Janusza Niedźwiedzia ma jeden punkt przewagi nad „żółto-czerwonymi”.

W piatek podopieczni Leszka Ojrzyńskiego zagrają na wyjeździe z Odrą Opole, która po niedzielnej wygranej z GKS-em Jastrzębie (3:1) awansowała na 6. miejsce.

TERMINARZ DRUŻYN WALCZĄCYCH O DRUGIE MIEJSCE:

Arka: Miedź Legnica (d), Podbeskidzie Bielsko-Biała (w), Sandecja Nowy Sącz (d)

Widzew: ŁKS (w), Resovia (d), Miedź Legnica (w), Podbeskidzie Bielsko-Biała (d)

Korona: Odra Opole (w), GKS Katowice (d), GKS Tychy (w)

AKTUALNA TABELA CZOŁÓWKI:

1. Miedź Legnica 68 pkt., 2. Arka Gdynia 57, Widzew Łódź 56 (mecz mniej), 4. Korona Kielce 55...