Sensacja w Kilonii na inaugurację 9. kolejki

środa, 20 listopada 2019 21:24 / Autor: Damian Wysocki

Drugi raz z rzędu THW Kiel stracił punkty przed własną publicznością w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W meczu inaugurującym 9. kolejkę w grupie B, popularne "Zebry" zremisowały z Motorem Zaporoże 32:32.

Spotkanie było zacięte od początku. W 43. minucie mistrz Ukrainy wyszedł jednak na trzybramkowe prowadzenie – 24:21. Podopieczni Filipa Jichy zdołali zredukować stratę i na dziesięć minut przed końcem osiągnęli dwa trafienia przewagi. Gracze Motoru jednak nie złożyli broni. W ostatniej minucie doprowadzili do remisu 32:32, a w ostatnich sekundach zagrali skutecznie w defensywie, co dało im cenny punkt – dla nich dopiero drugi w całych rozgrywkach.

Dziesięć dni wcześniej THW Kiel  przegrał przed własną publicznością z FC Porto Sofarmą. "Zebry" utrzymają jednak prowadzenie w grupie B. Obecnie na swoim koncie mają 14 punktów. Trzy "oczka" traci do nich Montpellier, a po cztery PGE VIVE i Telekom Veszprem.

Pozostałe mecze 9. kolejki w grupie B: PGE VIVE – Telekom Veszprem, Montpellier – FC Porto Sofarma, Mieszkow Brześć – Vardar Skopje zostaną rozegrane w sobotę.