Reprezentacyjny debiut Dominicka Zatora

środa, 28 czerwca 2023 08:31 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

Obrońca Korony Kielce Dominick Zator wszedł na boisko w zremisowanym przez reprezentację Kanady spotkaniu z Gwadelupe (2:2) w ramach turnieju Gold Cup CONCACAF. Był to jego pierwszy mecz w kadrze narodowej.

27-letni uniwersalny defensor zmienił w 90. minucie Richie'go Laryea. Wejście na murawę zawodnika z polskim paszportem miało miejsce przy stanie 2:1 dla zawodników spod znaku „klonowego liścia”. Trzy minuty później rywale doprowadzili do remisu za sprawą trafienia samobójczego. Taki wynik utrzymał się do końca spotkania, które zakończyło się podziałem punktów oraz debiutem zawodnika „żółto-czerwonych”.

Przypomnijmy, że Puchar Złota CONCACAF wyłoni mistrza Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów spośród szesnastu drużyn. Kanada rywalizuje w grupie D a mecz z Gwadelupe był jej pierwszym w tegorocznym turnieju. Kanadyjczycy w kolejnych dniach zmierzą się z Gwatemalą (1 lipca) oraz Kubą (4 lipca).