Remis na zakończenie roku

piątek, 15 grudnia 2017 19:51 / Autor: Piotr Natkaniec

W ostatnim tegorocznym meczu Lotto Ekstraklasy piłkarze Korony Kielce zremisowali 1:1 z Piastem Gliwice. Obie bramki padły w ostatnich minutach meczu.

Do składu zespołu z Kielc wrócił Ivan Jukić, natomiast za kartki pauzował Mateusz Możdżeń. Kielczanie po dwóch przykrych porażkach z Arką Gdynia i Jagiellonią Białystok wyszli na boisko zmotywowani i od początku chcieli przejąć inicjatywę. Jednak pierwszą groźną akcję stworzyli sobie gracze Piasta. Jankowski uciekł Dejmkowi, ale strzelił w środek bramki, gdzie na posterunku był Gostomski. Korona w pierwszej części była lepsza, ale brakowało jej odpowiedniego tempa gry i precyzji. W 22. minucie bliski strzelenia pierwszego gola był Kaczarawa, który dostał piłkę z boku od Żubrowskiego, ale Gruzin posłał piłkę z woleja ponad bramką. Na 8 minut przed końcem pierwszej połowy znów było groźnie pod bramką Piasta. Dobrą piłkę z rzutu rożnego posłał Cvijanović, ale Dejmek minimalnie uderzył nad poprzeczką. W odpowiedzi gliwiczanie mieli "setkę". Jagiełło dośrodkował na niepilnowanego Jankowskiego, a ten z najbliższej odległości uderzył obok słupka. To jednak Korona mogła strzelił graczom Waldemara Fornalika gola do szatni. Najpierw szansę miał Kaczarawa, a później Rymaniak.

Mocnym akcentem mogli rozpocząć drugą część spotkania kielczanie, ale w 53. minucie bramkarz Piasta najpierw zatrzymał strzał Kaczarawy, a później dobitkę Kiełba.

Podopieczni Gino Lettieriego przeważali, ale byli nieskuteczni. W roli głównej występował Kaczarawa. Nie wykorzystane sytuacje zemściły się w 83 minucie. Błąd w defensywie popełnił Dejmek, który nie trafił w piłkę, a przejął ją Vassiljev. Estończyk spokojnym strzałem pokonał Gostomskiego.

Korona jednak nie złożyła broni i wyrównała w 89. minucie za sprawą fatalnej pomyłki Herberta, który zagrał zbyt lekko do swojego bramkarza. Rusov próbował ratować się wybiciem, ale nastrzelił Kaczarawę, a piłka wpadła do bramki.

Korona Kielce - Piast Gliwice 1:1 (0:0)

Bramki: 83' Vasilliev, 89' Kaczarawa

Korona Kielce: Maciej Gostomski - Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Adnan Kovacević, Ken Kallaste (46' Łukasz Kosakiewicz) - Marcin Cebula (77' Elia Soriano), Jakub Żubrowski, Goran Cvijanović, Ivan Jukić (63' Nabil Aankour) - Jacek Kiełb, Nika Kaczarawa.

Piast Gliwice: Dobrivoj Rusov - Martin Konczkowski, Hebert, Aleksandar Sedlar, Marcin Pietrowski - Mateusz Mak (77' Konstantin Vassiljev), Patryk Dziczek, Martin Bukata, Aleksander Jagiełło - Maciej Jankowski, Michal Papadopulos (58' Karol Angielski).