Punkt na start nieskutecznej Korony

niedziela, 22 lipca 2018 15:16 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce, w swoim inauguracyjnym meczu nowego sezonu LOTTO Ekstraklasy, zremisowali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1:1. Wynik spotkania na początku drugiej połowy otworzył Daniel Smuga. Kielczanie wyrównali w 62. minucie za sprawą Ivana Jukicia. Do końca spotkania "żółto-czerwoni" stworzyli kilka dogodnych sytuacji do tego, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie wybornie dysponowanego bramkarza gospodarzy - Tomasza Loski.

Górnik Zabrze - Korona Kielce 1:1 (0:0)

Bramka: Smuga (46') - Jukić (62)

Korona: Hamrol - Rymaniak, Kovacević, Diaw (15' Malarczyk), Kallaste - Jukić, Żubrowski, Możdżeń (58' Janjić), Gardawski (72' Kosakiewicz) - Soriano, Górski.

Górnik: Loska - Michalski, Wiśniewski, Koj, Gryszkiewicz - Liszka, Abrosiewicz, Żurkowski, Ryczkowski (46' Jimenez) - Smuga (64' Smuga), Urynowicz (69' Matuszek).

Kartki: Urynowicz, Wiśniewski - Soriano, Żubrowski, Malarczyk

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

7': Z rzutu wolnego tuż przed polem karnym strzelał Urynowicz. Piłka przeleciała dobre pół metra nad poprzeczką bramki Korony.

15': Wymuszona zmiana w kieleckiej drużynie. Boisko opuścił kontuzjowany Diaw, jego miejsce zajął Malarczyk.

16': Dobra próba Górskiego. Napastnik "żółto-czerwonych" wygrał pojedynek "bark w bark" z obrońcą, po czym błyskawicznie uderzył z 18 metrów. Obok słupka.

19': Świetne dośrodkowania Rymaniaka na dalszy słupek. Na piłkę idealnie nabiegał Jukić, Bośniak uderzył bez przyjęcia, ale minimalnie niecelnie.

21': Kolejna dobra akcja podopiecznych Lettieriego. Po szybkiej wymianie przed polem karnym, swoich sił z dystansu spróbował Możdżeń.

28': Korona atakowała, ale to Górnik mógł objąć prowadzenie. Smuga świetnie wybiegł do prostopadłego podania za linię obrony. Pomocnik gospodarzy, kiedy znalazł się w "szesnastce", oddał piłkę do lepiej ustawionego Urynowicza. Ten uderzył po ziemi, ale dobrą interwencją popisał się Hamrol.

29': Kolejna okazja gospodarzy. Żurkowski znakomicie odnalazł się na lewej stronie. Nominalny środkowy pomocnik wpadł w pole karne i oddał strzał w kierunku krótkiego słupka. Ponownie górą był bramkarz "żółto-czerwonych".

46': GOL! 1:0. Fatalny początek drugiej części dla Korony. Żurkowski posłał sprytne, prostopadłe podanie do Urynowicza, który przedłużył futbolówkę do wybiegającego na czystą pozycję Smugi. 21-latek w sytuacji "sam na sam" nie dał szans Hamrolowi.

57': Idealna okazja Korony. Kovacević zagrał długą, 40-metrową piłkę do Gardawskiego. Loska wybiegł ze swojej bramki, ale nie zdołał przeciąć futbolówki. Tę idealnie opanował pomocnik Korony, ale jego techniczne uderzenie z 17 metra przeleciało obok słupka.

62': GOL! 1:1! Świetna akacja Korony. Z prawej strony dośrodkowywał Górski. W polu karnym futbolówkę przedłużył Soriano, a całą akcję zamknął Jukić.

64': Mocny strzał Soriano sprawił dużo problemów Losce.

66': Zdecydowana przewaga Korony. Gardawski dośrodkował z lewej strony, Soriano idealnie zgrał piłkę do Janjicia, ale jego uderzenie głową nad poprzeczką przeniósł Loska.

79': Idealną wrzutką z rzutu wolnego popisał się Kosakiewicz. Piłka dotarła do Malarczyka, ale jego strzał w fantastycznym stylu zatrzymał bramkarz gospodarzy.

80': Jukić znalazł się w dogodnej sytuacji, ale przegrał pojedynek ze świetnie dysponowanym Loską.

82': Korona w końcówce rządziła i dzieliła na boisku w Zabrzu. Kosakiewicz posłał mocną, dokładną wrzutkę z prawej strony. W polu karnym najwyżej wyskoczył Soriano, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała nad bramką.

90': Mocne uderzenie Malarczyka z wolnego. Na posterunku był Loska.