Przegląd pierwszej drużyny w meczu rezerw. Wrócili kontuzjowani

niedziela, 10 kwietnia 2022 08:31 / Autor: Damian Wysocki

Kilku zawodników pierwszej drużyny Korony Kielce zagrało w sobotnim meczu czwartoligowych rezerw z Nidą Pińczów. Podopieczni Marka Mierzwy wygrali 3:0.

Zgodnie z zapowiedziami, w wyjściowym składzie zobaczyliśmy Kyryło Petrowa, który dał dobrą zmianę w końcówce meczu z Zagłębiem Sosnowiec.

– Przed nim kolejny egzamin. Może nie będzie musiał za dużo biegać, ale na pewno pomoże zespołowi przy rozgrywaniu. Ściągnęliśmy go po to, aby uspokoił grę. On dużo widzi. Widać, że grał w mocnej lidze – mówił trener Leszek Ojrzyński na konferencji prasowej po spotkaniu z Zagłębiem.

Ukrainiec rozegrał pierwszą połowę. W niej na boisku zaprezentował się również Luka Zarandia. Na lewej obronie zobaczyliśmy Dawida Lisowskiego, który pod koniec października zerwał ścięgno Achillesa w prawej nodze. W drugiej przerwie pierwsze minuty po kontuzjach dostali również Janusz Nojszewski Marcel Gąsior.

W sobotnim spotkaniu gole zdobyli Szymon Majewski, Janusz Nojszewski i Kacper Bojańczyk.

Korona II rozegra kolejne spotkanie w Wielką Sobotę. Jej rywalem na wyjeździe będzie Klimontowianka Klimontów.

Korona II Kielce - Nida Pińczów 3:0 (1:0)

Bramki: Majewski 20’, Nojszewski 76’, Bojańczyk 90’

Korona II: Zapytowski – Petrow (46’ Kiełb), Seweryś, R. Turek, Lisowski (53’ Nojszewski), Zarandia (53’ Gąsior), Strzeboński, Górski (73’ Konstantyn), Bojańczyk, Majewski (83’ Więckowski) Amroziński