Poznań ciągle niezdobyty. Lech pokonał Koronę

piątek, 15 września 2017 20:06 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce poczeka na pierwsze zwycięstwo na stadionie przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu. Podopieczni Gino Lettieriego w meczu 9. kolejki LOTTO Ekstraklasy przegrali na wyjeździe z Lechem 0:1. Bramkę, która "Kolejorzowi" zapewniła trzy punkty w 35. minucie strzelił Łukasz Trałka. W drugiej części rzutu karnego dla Korony nie wykorzystał Jacek Kiełb.

Lech Poznań - Korona Kielce 1:0 (1:0)

Bramka: Trałka (35')

Żółte kartki: Gumny, Makuszewski - Jukić, Kiełb, Kovacević, Diaw

Lech: Putnocky - Gumny, Dilaver, Nielsen, De Marco - Makuszewski (80' Barkroth), Trałka, Tetteh, Majewski (67' Jevtić), Situm - Gytkjaer (72' Nielsen).

Korona: Alomerović - Rymaniak, Kovacević, Diaw, Kallaste - Gardawski, Żubrowski, Możdżeń (88' Burdenski), Cvijanović (66' Miś), Jukić (79' Jukić) - Kiełb.

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

7': Po złym podaniu Gytkjaera piłkę na dwudziestym metrze przed bramką Lecha przejął Jukić. Chorwat błyskawicznie zdecydował się na strzał, ale piłka powędrowała wysoko nad poprzeczką.

9': Indywidualna akcja Situma. Skrzydłowy Lecha zszedł z lewej strony do środka, ale jego uderzenie sprzed "szesnastki" było niecelne.

12': Obrona Lecha popełniła błąd przy aucie Korony. Po dalekim wrzucie Rymaniaka i zgraniu Gardawskiego piłka przeleciała niemal przez całe pole karne, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Cvijanović. Słoweniec zamiast iść agresywnie na piłkę szukał nieskutecznie kontaktu z przeciwnikiem, po jego teatralnym upadku sędzia nakazał grać dalej.

15': Przebojowa akcja Majewskiego. Pomocnik Lecha na prawej stronie założył "siatkę" Żubrowskiemu po czym zbiegł w pole karne i zdecydował się na oddanie strzału. Dobrą interwencją popisał się pilnujący bliższego słupka Alomerović.

22': Szybka kontra Lecha po stracie Żubrowskiego w środku boiska. Majewski z lewej strony płasko zagrywał do Gytkjaera, ale w ostatniej chwili znakomitą interwencją Duńczyka uprzedził Diaw.

28': Żubrowski zagrywał ręką w polu karnym. Zasłonięty sędzia Stefański na szczęście Korony tego nie zauważył.

35': GOL! 1-0! Po rzucie rożnym źle do piłki wyszedł Alomerović, ta po przypadkowym odbiciu od Gytkjaera trafiła do Trałki, który popisał się dobrą główką i umieścił futbolówkę między poprzeczką, a rozpaczliwie interweniującym Diawem.

44': Po dośrodkowaniu z rożnego Kiełba świetnie odnalazł się Kovacević. Bośniak dobrze nabiegł na piłkę, oddał mocny strzał, ale minimalnie nad poprzeczką.

45+3': Niecelne uderzenie sprzed pola karnego Makuszewskiego.

54': Rzut karny dla Korony! De Marco w wydawało się niegroźnej sytuacji faulował Gardawskiego!

55': Kiełb! Nie ma gola! Putnocky wyczuł intencję strzelca.

59':Korona odważnie dążyła do wyrównania. Gardawski świetnie zamarkował strzał przed "szesnastką" po czym posłał piłkę nad poprzeczką.

64': Możdżeń sprzed pola karnego prosto w bramkarza Lecha.

67': Dużo gry w  środku pola. Korona mimo prób nie mogła przedostać się przez szczelną defensywę gospodarzy.

77': Kiełb długo utrzymywał się z piłką w polu karnym Lecha. "Ryba" zdołał oddać strzał, ale zbyt lekki, aby zaskoczyć golkipera gospodarzy.

82': Kilku minutowa przerwa w grze. Kibice Lecha po raz kolejny w tym użyli środków pirotechnicznych, które znacznie zmniejszyły widoczność na stadionie przy Bułgarskiej.

90': Sędzia Stefański doliczył 8. minut do podstawowego czasu gry.

Korona kolejny mecz rozegra w środę, kiedy na Kolporter Arenie w 1/8 finału Pucharu Polski o 20.30 zmierzy się z Wisłą Kraków. "Biała Gwiazda" jest też następnym rywalem podopiecznych Gino Lettieriego w LOTTO Ekstraklasie.