Porażka na koniec zgrupowania

czwartek, 10 lutego 2022 15:14 / Autor: Damian Wysocki

W ostatnim sparingu podczas zgrupowania w tureckim Belek, Korona Kielce przegrała z Vendsyssel FF 2:3.

Pierwsze minuty należały do dziewiątej drużyny duńskiego zaplecza. W 11. minucie dobrym, płaskim strzałem z siedmiu metrów popisał się Lasse Steffensen.

Korona starała się odpowiedzieć, jednak brakowało konkretów. Spotkanie było bardzo twarde. W 38. minucie jeden z przeciwników mocno zaatakował Adriana Danka, a zawodnicy obu zespołów błyskawicznie do siebie doskoczyli. Tym razem udało się szybko załagodzić sytuację.

W odróżnieniu od poprzednich meczów kontrolnych Leszek Ojrzyński przeprowadził tylko dwie zmiany w przerwie. Drugą połowę lepiej rozpoczęła ekipa z Danii. Po indywidualnej akcji gola zdobył Diego Montiel.

W kolejnych minutach „żółto-czerwoni” częściej atakowali, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje. Konkretniejsi byli gracze Vendsyssel. Na kwadrans przed końcem skutecznym strzałem z lewej strony pola karnego popisał się Martin Dong.

Kielczanie odpowiedzieli kilka chwil później. Piłka zatrzepotała w siatce po mocnym strzale Jakuba Górskiego. Tuż przed końcowym gwizdkiem gola zdobył Jacek Podgórski, którzy dobił strzał Zvonimira Petrovicia.

Dla „żółto-czerwonych” był to ostatni akcent dwutygodniowego zgrupowania w Belek. Wcześniej przegrali z rosyjskim FK Orenburg 1:2 oraz wygrali z rumuńską Universitatea Cluj 6:0 i kazachskim FK Aktobe 3:0.

W piątek podopieczni Leszka Ojrzyńskiego wrócą do Polski. W przyszłą sobotę, najprawdopodobniej na swoim terenie, rozegrają ostatni sparing z Zagłębiem Sosnowiec. Tydzień później wznowią rozgrywki Fortuna I Ligi od domowego starcia ze Stomilem Olsztyn.

Korona Kielce – Vendsyssel FF 2:3 (0:1)

Bramki: Górski 77', Podgórski 89 – Steffensen 11’, Montiel 48’, Dong 74’

Korona: Forenc – Danek (83’ Majewski), Malarczyk, Zebić (63’ Seweryś), Corral (46’ Górski) – Łukowski (46’ Podgórski), Olivieira (63’ Strzeboński), Gąsior (63’ Sewerzyński), Szpakowski (83’ Bojańczyk), Sierpina – Szykawka (63’ Petrović)