Porażka koszykarzy AZS-u UJK w przedostatniej kolejce rundy zasadniczej

poniedziałek, 22 marca 2021 13:15 / Autor: Sebastian Kalwat

W 25. kolejce rozgrywek drugiej ligi koszykówki, AZS Kielce przegrał we własnej hali z KK AZS UW Warszawa 72:81. Kielczanie byli w stanie zwyciężyć tylko w ostatniej kwarcie tego pojedynku.

Pierwsza część meczu, mimo iż dość wyrównana, zakończyła się porażką podopiecznych trenera Rafała Gila – 15:20.

Podobnie było w drugiej kwarcie, w której kielczanie byli bardziej skuteczni, ale także ulegli rywalom z Warszawy (22:26).

Po przerwie w grze „Akademików” niewiele się zmieniło i porażka trzema punktami w trzeciej odsłonie nie dawała zbyt wielu nadziei na końcowy triumf.

Mimo zwycięstwa w czwartej kwarcie (20:17,) ostatecznie górą byli przyjezdni, którzy wygrali 81:72.

Już w następny weekend AZS w ostatniej kolejce rundy zasadniczej zmierzy się z Isetią Erzurum Warszawa. Jeśli zwycięży, to bez oglądania się na wyniki innych spotkań, awansuje do najlepszej ósemki ligi i będzie kontynuować sezon w fazie play-off.

AZS UJK Kielce - KK AZS UW Warszawa 72:81 (15:20, 22:26, 15:18, 20:17)

AZS UJK: Jagiełło 16, Sowa 15, Zygmunciak 14, Adamczyk 9, Parszewski 6, Czapla 5, Lis 3, Osiakowski 2, Wierzgała 2, Fugiński, Grad.

KK AZS UW: Motel 20, Sarnacki 16, Mościcki 14, Nagodziński 12, Miłak 7, Munyama 6, Zapert 6, Falkowski.