Porażka i remis na koniec przygotowań

piątek, 18 lutego 2022 13:53 / Autor: Damian Wysocki

Za Koroną Kielce dwa ostatnie sparingi przed wznowieniem rozgrywek Fortuna I Ligi. „Żółto-czerwoni” przegrali i zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec.

W pierwszym spotkaniu na Suzuki Arenie zaprezentował się „mocniejszy” skład kieleckiego zespołu. W 73. minucie zwycięskiego gola zdobył Vamara Sanogo.

Niestety, w pierwszej połowie poważnego urazu nogi doznał Łukasz Sierpina. Lewy obrońca złamał kość piszczelową w prawej nodze. Niebawem przejdzie operację, a do gry wróci najwcześniej w nowym sezonie.

W drugim spotkaniu zaprezentowali się pozostali zawodnicy. Na stadionie przy ulicy Szczepaniaka padł remis 1:1. Gola dla Korony zdobył Artur Amroziński.

Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego wznowią pierwszoligowe rozgrywki w przyszłą sobotę. Na Suzuki Arenie zmierzą się ze Stomilem Olsztyn (godz. 12.40).

Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0)

Bramka: Sanogo (73')

Korona (wyjściowy): Forenc – Danek, Malarczyk, Koj, Sierpina – Podgórski, Szpakowski, Gąsior, Takacz, Łukowski – Szykawka

Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (1:0)

Bramki: Amroziński 11' – Popczyk 50’