Polacy zremisowali z Białorusią

niedziela, 07 maja 2017 20:48 / Autor: Damian Wysocki

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej praktycznie zamknęła sobie drogę awansu na mistrzostwa Europy 2018. „Biało-czerwoni” w niedzielę w płockiej Orlen Arenie zremisowali 27:27 w rewanżowym eliminacyjnym spotkaniu z Białorusią.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa na własnym terenie zaprezentowali się zdecydowanie lepiej niż kilka dni temu w Mińsku. Polacy po pierwszej połowie przegrywali różnicą dwóch bramek, ale w drugich trzydziestu minutach dzięki ambitnej walce odrobili straty i w ostatnim kwadransie kilkukrotnie wychodzili na prowadzenie po grze „gol za gol”. „Biało-czerwoni” w końcowych sekunadch spotkania przy wyniku 27:27 mieli piłkę, jednak źle rozegrali akcję, a mecz zakończył się podziałem punktów.

„Oczko” zdobyte z Białorusią praktycznie zamyka szanse awansu Polaków na turniej w Chorwacji. Na EURO pojadą dwie najlepsze drużyny z poszczególnych czterozespołowych grup. Polacy na swoim koncie mają punkt, pięć ma Białoruś, a po cztery Serbia i Rumunia (dwie ostatnie  grają w tej kolejce). Wszystko wskazuje więc na to, że nawet przy dwóch zwycięstwach w czerwcowych pojedynkach zespół Tałanta Dujszebajewa nie zdoła zakwalifikować się do turnieju finałowego.

Polska - Białoruś 27:27 (13:15)

Polska: Malcher, Morawski - Daćko 2, Lijewski*, Łyżwa 3, Jachlewski 1, Krajewski 5, Bielecki 1, Kus 1**, Jurecki 5, Syprzak 1, Moryto, Daszek 5, Przybylski, Paczkowski 1, Chrapkowski 2.

*zawodnicy Vive Tauronu Kielce

** Mateusz Kus na kwadrans przed końcem za brutalny faul na jednym z rywali obejrzał czerwoną kartkę