Pogrom w Piotrkowie. Dwudziesta wygrana PGE VIVE

sobota, 03 lutego 2018 18:06 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiorniści PGE VIVE w wyjazdowym meczu 20. kolejki PGNiG Superligi rozgromili Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 43:24. Mistrzowie Polski już po pierwszej połowie na swoim koncie mieli szesnaście bramek przewagi.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - PGE VIVE Kielce 24:43 (10:26)

PGE VIVE: Szmal, Ivić - Strlek 6, Jachlewski 2, Jurecki 1, Mamić 6, Jurkiewicz, Bombac 7, Lijewski 2, Dujszebajew 2, Djukić 7, Janc 7, Aginagalde 2, Bis 1.

Tałant Dujszebajew w Piotrkowie mógł skorzystać niemal ze wszystkich zawodników. W piętnastoosobowej kadrze znaleźli się już złoci medaliści ostatnich mistrzostw Europy - Julen Aginagalde i Alex Dujszebajew. W sobotę wolne od sztabu szkoleniowego dostali Karol Bielecki i Uros Zorman. Zabrakło również wracającego do zdrowia po operacji łokcia Mateusza Kusa.

Kielczanie spotkanie rozpoczęli w imponującym stylu, bo po 12. minutach prowadzili już 11:1. Mistrzowie Polski w tym fragmencie na bramki zamienili pięć rzutów karnych.

Gracze z Piotrkowa dopiero po czasie wziętym przez Dmytro Zinczuka zaczęli w miarę regularnie zwiększać swój dorobek strzelecki. Przewaga " dalej jednak rosła w szybkim tempie. W 22. minucie po golu Manuela Strleka PGE VIVE na swoim koncie miało już 20 bramek, przeciwnicy zaledwie siedem. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa do szatni schodzili prowadząc 26:10.

Pewni wygranej kieleccy szczypiorniści w drugiej części spokojnie kontrolowali przebieg rywalizacji, ostatecznie wygrywając dziewiętnastobramkową różnicą - 43:24.

PGE VIVE w następnej kolejce, we wtorek w Hali Legionów podejmie Meble Wójcik Elbląg. To spotkanie rozpocznie się o godz. 18.30.