Pogrom w Hali Legionów! PGE VIVE pobiło strzelecki rekord!

środa, 02 października 2019 17:56 / Autor: Damian Wysocki

W środowym meczu 5. kolejki PGNiG Superligi, PGE VIVE pokonało przed własną publicznością Grupę Azoty Tarnów 52:30. Kielczanie tym samym pobili swój strzelecki rekord w polskiej lidze.

Do tej pory, "żółto-biało-niebiescy" najwięcej rywalom rzucili 51 goli. Miało to miejsce 3 marca 2011 roku, kiedy podopieczni Bogdana Wenty ograli przed własną publicznością GSPR Gorzów Wielkopolski 51:29.

W środowym spotkaniu od początku można było odnieść wrażenie, że ten rekord jest zagrożony. Mistrzowie Polski już do przerwy zaaplikowali przeciwnikom 27 trafień. Po zmianie stron było nieco spokojniej, ale kielczanie bramkowy licznik zaczęli rozkręcać w ostatnich minutach. Gola numer 52 zdobył Blaż Janc.

Tałant Dujszebajew w spotkaniu z beniaminkiem dał odpocząć kilku zawodnikom. Nie zagrali: Andreas Wolff, Alex Dujszebajew i Mariusz Jurkiewicz. W kadrze meczowej zabrakło również Cezarego Surgiela, który miał zadebiutować w seniorskim zespole, ale do klubu na czas nie dotarło potwierdzenie jego zgłoszenia.

Kielczanie kolejny mecz rozegrają w najbliższą sobotę, kiedy w Hali Legionów zmierzą się z Energą MKS-em Kalisz (godz. 16).

PGE VIVE Kielce – Grupa Azoty Tarnów 52:30 (27:17)

PGE VIVE: Kornecki, Wałach 1 – Fernandez Perez 9, Kulesz 7, Pehlivan 4, Karacić, Lijewski 4, Janc 5, Moryto 13, Karaliok 5, Aginagalde, Guillo