Pierwszy sparing na plus. PGE VIVE ograło niemieckiego trzecioligowca

wtorek, 20 sierpnia 2019 21:34 / Autor: Damian Wysocki

W swoim pierwszym meczu kontrolnym w letnim okresie przygotowawczym, szczypiorniści PGE VIVE pokonali niemieckie Wilhelmshavener HV 32:28.

Tegoroczny spadkowicz z 2. Bundesligi postawił się czwartej drużynie ostatniego sezonu Ligi Mistrzów. Wynik długo oscylował w granicach remisu. Nieźle w bramce gospodarzy spisywał się Primoż Prost. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa zdołali odskoczyć na trzy bramki dopiero w końcówce pierwszej połowy (19:16).

Po zmianie stron w kieleckiej bramce błyszczał Mateusz Kornecki. Reprezentant Polski bronił z ponad pięćdziesięcioprocentową skutecznością. Mimo jego dobrej postawy, gospodarze w 40. minucie zdołali doprowadzić do remisu po 22. Ostatnie minuty należały jednak do "żółto-biało-niebieskich", którzy wypracowali czterobramkową przewagę i spokojne kontrolowali przebieg boiskowych zdarzeń.

PGE VIVE rozegra kolejny mecz kontrolny w środę. Kielczanie zmierzą się w Holandii  ze zdobywcą pucharu tego kraju, ekipą KRAS Volendam.

Wilhelmshavener HV - PGE VIVE Kielce 28:32(16:19)

PGE VIVE: Wolff, Kornecki – Fernandez 2, Kulesz 1, Pehlivan 2, Karacić 4 Vujović 1, A. Dujszebajew 1,  Lijewski 4, Janc 2, Moryto  7,  Karaliok 4, Guillo 4, Aginagalde 2.