Pierwsze kroki Kaddaha oraz Mestricia – Industria pokonała Unię na inaugurację roku

sobota, 03 lutego 2024 16:21 / Autor: Michał Gajos

Industria Kielce pokonała w pierwszym meczu 2024 roku Orlen Superligi Azoty Unię Tarnów. Spotkanie 18. kolejki zakończyło się wynikiem 39:26.

Po ponad 40 dniach przerwy mistrzowie Polski znów wspólnie powalczyli o ligowe punkty. Ich oponentem była 7. drużyna Orlen Superligi. Kielczanie przystąpili do tej potyczki z zauważalnym głodem gry.

To oni jako pierwsi wyszli na prowadzenie i już do końca batalii nie oddali zaliczki. Zaliczki, która była przez nich sukcesywnie powiększana. Po wybiciu 30. minuty zawodów osiągnęła nawet poziom 10 trafień (23:13).

Po zmianie stron Industria wydawała się utrzymywać koncentrację i pewien, wyznaczony przez siebie, poziom. Świadczył o tym najlepiej wynik, wszak podopieczni Talanta Dujshebaeva nie pozwolili zbliżyć się tarnowianom na więcej niż 9 goli straty, po czym wrzucili kolejne biegi i finalnie zakończyli rywalizację ze stanem plus 13 (39:26).

Sobotnia potyczka z kieleckiego punktu widzenia miała dwóch głównych bohaterów. Pierwsze kroki w zespole wicemistrzów Europy postawiło bowiem dwóch długo wyczekiwanych graczy – Hassan Kaddah i Sandro Mestrić.

Egipcjanin rozpoczął przygodę w Żółto-Biało-Niebieskich od zmarnowania rzutu karnego, jednak jeszcze przez przerwą trafił dwa razy do siatki rywali. Z kolei Chorwat zanotował siedem skutecznych interwencji na 20 rzutów (35 procent).

Optymistycznym akcentem owego spotkania był także powrót na parkiet z pełnym komfortem zdrowotnym Arkadiusza Moryty. Wybitny skrzydłowy uczcił te okoliczności sześcioma golami.

Azoty Unia Tarnów – Industria Kielce 26:39 (13:23)

Industria: Wałach, Mestrić – Olejniczak, Wiadreny 4, Sićko 4, A. Dujszebajew 8, Tournat 5, Karacić 4, Moryto 6, D. Dujszebajew, Thrastarson, Surgiel 4, Paczkowski 2, Kaddah 2