Piast odbił się od dna i ograł Koronę

sobota, 19 sierpnia 2017 19:25 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce w meczu 6. kolejki LOTTO Ekstraklasy przegrali na wyjeździe z Piastem Gliwice 0:2. "Żółto-czerwoni" w pierwszej połowie byli stroną dominującą, ale nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. W drugiej części sytuacja uległa zmianie i to gospodarze zaczęli dyktować warunki gry. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Michal Papadopulos, kwadrans później kielczan dobił Sasa Zivec. Podopieczni Gino Lettieriego po tej porażce spadli na 13. miejsce w tabeli.

Piast Gliwice - Korona Kielce 2:0 (0:0)

Bramki: Papadopulosa (53'), Zivec (67')

Kartki: Koroun, Dziczek, Vranjes - Możdżeń, Rymaniak, Kaczrawa

Piast: Szmatuła – Rugasević, Korun, Hebert, Konczkowski – Pietrowski, Dziczek – Zivec, Bukata (5' Vranjes), Mateusz Mak (46' Valencia) – Papadopulos (85' Barisić)

Korona: Alomerović - Rymaniak, Kovacević, Barry (60' Cvijanović), Kallaste - Kosakiewicz, Żubrowski, Burdenski (54' Jukić), Możdżeń, Aankour- Górski (62' Kaczarawa)

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

1’: Korona mogła idealnie rozpocząć spotkanie. Po dośrodkowaniu Kosakiewicza z rzutu rożnego świetnie piłkę z głowy uderzył Kovacević, Szmatuła odbił futbolówkę prosto pod nogi Rymaniaka, ale jego dobitka trafiła wprost w bramkarza Piasta.

4': Fatalna kontuzja Bukaty. Słowak w walce o piłkę z Kallaste źle ustawił kostkę, dodatkowo obrońca Korony postawił na niej swoją stopę i doszło do źle wyglądającego złamania lub skręcenia. Bukata został błyskawicznie odwiedziony do szpitala na szczegółowe badania. W jego miejsce na boisku pojawił się Vranjes.

7': Mocno sprzed pola karnego uderzał Burdenski. Po raz kolejny znakomicie Szmatuła.

24': W polu karnym sytuacyjną piłkę zdołał opanować Górski. Napastnik Korony dobrze odwrócił się z obrońcami na plecach, ale jego uderzenie powędrowało wysoko nad poprzeczką.

27': Po rzucie wolnym przed szansą na czternastym metrze stanął Kovacević. Jego uderzenie z woleja powędrowało nad bramką.

33': Papadopulos z dystansu, ale bez problemu z tym uderzeniem poradził sobie Alomerović.

45': Świetne przejęcie Górskiego, który błyskawicznie prostopadłym podaniem uruchomił Aankoura. Marokańczyk z lewej strony zagrał wzdłuż bramki do nadbiegającego Kosakiewicza, ale ten nie zdołał zamknąć kontry Korony.

51': Dziczek doskonale z głębi pola zagrał prostopadłą piłkę do Papadopulosa. Grek próbował strzelić błyskawicznie z dwudziestego metra obok wysuniętego Alomerovicia, ale zrobić to nienajlepiej i bramkarz Korony zdołał wyłapać piłkę.

53': GOL! 1:0! Papadopulos wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Błąd przy tej sytuacji popełnił Alomerović, który nie przeciął piłki przy wyjściu z bramki.

61': Po dośrodkowaniu z rożnego w poprzeczkę trafił Aankour.

67': GOL! 2:0! Papadopulos zagrał do Zivca. Słowak znakomicie ograł Rymaniaka, po czym bezbłędnie wykorzystał sytuację "sam na sam".

73': Valencia z łatwością ograł na lewej stronie Kallaste, po czym złamał akcję do środka i oddał mocny strzał w kierunku krótkiego słupka. Dobra interwencja Alomerovicia.

74': Dziczek z szesnastu metrów minimalnie obok słupka.

84': Świetna akcja Zvivca, który idealnie wystawił piłkę na wprost od bramki do Vranjesa. Bośniak uderzył obok słupka.