PGE VIVE wygrywa z wicemistrzem Niemiec!

sobota, 22 września 2018 17:24 / Autor: Piotr Natkaniec

W meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów PGE VIVE Kielce pokonało na własnym terenie Rhein-Neckar Loewen 35:32.To pierwsze zwycięstwo kielczan w tegorocznych rozgrywkach europejskich pucharów, bowiem w zeszłym tygodniu przegrali na wyjeździe z Veszprem 29:27.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli wicemistrzowie Niemiec, którzy po kilku minutach na swoim koncie mieli pięć bramek przewagi. Kielczanie zdołali jednak wyjść z dołka i na przerwę schodzili przy remisie 17:17. W drugiej części przyjezdni zaczęli grać w ataku systemem "siedem na sześć", co na dziesięć minut przed końcem przyniosło im trzybramkową przewagę -  30:27. Końcówka należała jednak do graczy Tałanta Dujszebajewa, którzy znaleźli sposób na rozmontowanie ataków "Lwów". Kielczanie przechwycili kilka piłek, nie mylili się w swoim rozegraniu, co pozwoliło na odniesienie pierwszego zwycięstwa w sezonie.

PGE VIVE Kielce - Rhein-Neckar Löwen 35:32 (17:17)

PGE VIVE Kielce: Ivić, Cupara - Jurecki 3, A. Dujshebaev 5, Aguinagalde 4, Jachlewski 3, Janc 3, Lijewski 4, Moryto 1, Cindrić 5, Fernandez Perez 2, D. Dujshebaev 2, Karalek 3.

Rhein-Neckar: Appelgren, Palicka - Schmid 9, Lipovina, Sigurdsson 5, Radivojević 1, Tollbring 1, Abutović, Mensah-Larsen 2, Fath, Groetzki 1, Taleski, Guardiola 2, Petersson 7, Nielsen 3, Kohlbacher 1.