PGE VIVE wygrało pierwszy mecz w Zaporożu

piątek, 24 sierpnia 2018 16:05 / Autor: Damian Wysocki

PGE VIVE udanie zainaugurowało zmagania w towarzyskim turnieju o Puchar Dniestru w Zaporożu. Kielczanie pokonali 28:25 MOL-Pick Szeged. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa zaliczyli mocny początek spotkania i po kilku minutach prowadzili już 8:2. Mistrzowie Węgier do końca pierwszej części ambitnie gonili wynik, ale to kielczanie do szatni schodzili przy stanie 16:13 na swoją korzyść. Zespół Deana Bombaca po zmianie stron dopiął swego i zdołał doprowadzić do remisu. Na dziesięć minut przed końcem na tablicy wyników było po 21. Wtedy kielczanie, po raz kolejny, odskoczyli na trzy bramki i do końcowej syreny kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń.

PGE VIVE Kielce - MOL-Pick Szeged 28:25 (16:13)

PGE VIVE: Czupara - Fernandez 6, Mamić 2, Kulesz, Cindrić 4, Lijewski 3, Dujszebajew 7, Janc 2, Moryto, Karaliok 2, Aginagalde.

PGE VIVE w sobotę o 15.00 zmierzy się z białoruskim SKA Mińsk, a w niedzielę o 17.00 rywalem mistrzów Polski będzie gospodarz turnieju - Motor Zaporoże.