PGE VIVE rozbiło Chrobrego. Dziewiętnaście bramek różnicy

wtorek, 16 kwietnia 2019 19:16 / Autor: Damian Wysocki

PGE VIVE w pierwszym meczu ćwierćfinału PGNiG Superligi pokonało na wyjeździe Chrobrego Głogów 41:22. Rewanż w Hali Legionów odbędzie się w piątek o godz. 20.15.

Trener Tałant Dujszebajew, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do Głogowa zabrał dwunastu zawodników. Pięciu z nich jeszcze w niedzielę grało w swoich reprezentacjach.

Od początku spotkania PGE VIVE przeprowadzało jedną  stałą zmianę. W ataku na prawym rozegraniu grał Alex Dujszebajew, natomiast do obrony, na pozycję numer dwa, wchodził za niego Blaż Janc. Dobrze grający w defensywie kielczanie nie mieli problemów, aby szybko odskoczyć od przyjezdnych na kilka bramek. Po 10. minutach prowadzili 7:3. Trzy gole w tym fragmencie zdobył Mariusz Jurkiewicz, który dyrygował ofensywą mistrza Polski. Po kwadransie na środku zmienił go Mateusz Jachlewski.

W następnych piętnastu minutach w szeregach PGE VIVE jednocześnie na parkiecie przebywało czterech skrzydłowych. Kielczanie świetnie prezentowali się w defensywie, co pozwalało im na wyprowadzanie kontrataków. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa zdobyli z nich aż dziesięć bramek, a na przerwę schodzili prowadząc 19:10.

Druga część rozpoczęła się od indolencji bramkowej gospodarzy, którzy Władimira Cupary nie potrafili pokonać przez dziewięć minut. Głogowianie strzelecką niemoc przerwali w efektowny sposób, kiedy Damian Wawrzyniak popisał się wrzutką przez całą szerokość pola karnego do Miłosza Bekisza. Kielczanie mimo, że również nie wykorzystywali wszystkich swoich sytuacji to błyskawicznie zwiększyli przewagę do piętnastu bramek.

Na ostatnie dwadzieścia minut w bramce "żółto-biało-niebieskich" pojawił się Miłosz Wałach, który popisał się kilkoma udanymi interwencjami (w pierwszej części obronił też karnego), a PGE VIVE finalnie przed rewanżem w Hali Legionów wypracowało aż dziewiętnastobramkową zaliczkę.

Chrobry Głogów – PGE VIVE 41:22 (10:19)

PGE VIVE: Cupara, Wałach – Jachlewski 1, Fernandez Perez 6, Kulesz 1, Mamić, Jurekiewicz 6, Dujszebajew 4, Moryto 6, Janc 6, Karaliok 7, Bis 2.