PGE VIVE najlepsze w Kaliszu

niedziela, 19 sierpnia 2018 18:54 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiorniści PGE VIVE w finale towarzyskiego turnieju "Szczypiorno Cup" w Kaliszu pokonali 36:33 (20:17) Motor Zaporoże.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa w drodze do finału ograli MMTS Kwidzyn oraz Orlen Wisłę Płock.

PGE VIVE Kielce - Motor Zaporoże  36:33 (20:17)

PGE VIVE: Ivić, Cupara - Dujszebajew 7, Karalek 5, Mamić 4, Moryto 4, Cindrić 4, Aginagalde 3, Janc 3, Jachlewski 2, Fernandez 2, Jurecki 1, Lijewski 1, Kulesz.

Nagroda MVP całego turnieju został Michał Jurecki, najlepszym zawodnikiem finału wybrano Alexa Dujszebajewa, a najwięcej - dwanaście bramek podczas trzydniowych zmagań zdobył Luka Cindrić.

Kielczanie w środę rano wylecą do Niemiec, gdzie tego samego dnia w meczu sparingowym zmierzą się z bundesligowym HC Erlangen. Kolejnym przystankiem dla "żółto-biało-niebieskich" będzie ukraińskie Zaporoże, gdzie w weekendowym turnieju, obok miejscowego Motoru, zagrają MOL Pick Szeged i SKA Mińsk.