Pewny triumf Korony Handball

sobota, 30 listopada 2019 12:45 / Autor: Damian Wysocki

W sobotnim meczu 9. kolejki I ligi, Korona Handball pokonała przed własną publicznością AZS AWF Handball-28 Wrocław 36:21.

Drużyna ze stolicy Dolnego Śląska przyjechała do Kielc w zaledwie dziewięcioosobowym składzie. W szeregach Korony Handball zabrakło kontuzjowanej Honoraty Czekali.

Początek spotkania miał wyrównany przebieg. Do 10. minuty utrzymywał się remis. W następnych fragmentach podopieczne Pawła Tetelewskiego odskoczyły na kilka trafień, ale w zbudowaniu wyraźnej przewagi przeszkodziła im słaba skuteczność. Mimo okrojonego składu, przyjezdne zaprezentowały kilka ciekawych akcji. Korona Handball do przerwy prowadziła 17:10.

Po zmianie stron kielczanki wzięły poprawkę na grę drużyny z Wrocławia, która miała olbrzymie problemy z wypracowaniem sobie sytuacji rzutowych. Podopieczne Pawła Tetelewskiego grały podwyższoną obroną, z której wyprowadziły szereg kontrataków. Ostatecznie wygrały 36:21.

Korona Handball rozegra kolejny mecz za dwa tygodnie, kiedy podejmie MTS Żory w hali przy ulicy Krakowskiej.

Korona Handball – AZS AWF Handball-28 Wrocław 36:21 (17:10)

Korona: Hibner, Chodakowska – Kędzior 2, Jach 4, Gliwińska, Więckowska 5, Syncerz 7, Młynarska 4, Szymanik, Parandii 2, Zimnicka 5, Piwowarczyk 1, Mochocka 2, Skowrońska 4.