Pewne zwycięstwo Korony Handball w Gliwicach. Debiut kolejnej młodej zawodniczki

piątek, 20 grudnia 2019 17:37 / Autor: Damian Wysocki

W zaległym meczu 2. kolejki I ligi piłkarek ręcznych, Korona Handball pokonała na wyjeździe Sośnicę Gliwice 33:19. Mimo gry bez dwóch kontuzjowanych kołowych: Pauliny Piwowarczyk i Karoliny Mochockiej, w piątkowe popołudnie podopieczne Pawła Tetelewskiego zdecydowanie nadawały ton rywalizacji.

W kieleckim zespole zadebiutowała młoda obrotowa Natalia Hensoldt. 18-latka na parkiecie spędziła całą drugą połowę, a występ okrasiła dwiema bramkami.

– Na początku wyszliśmy podstawowym składem. Od pierwszej minuty kontrolowaliśmy to, co działo się na boisku. Do przerwy prowadziliśmy siedmioma bramkami. Dobrze wyglądała obrona i bramka. W ataku pozycyjnym nie robiliśmy praktycznie błędów. Po przerwie daliśmy szansę młodym zawodniczkom. One długo pograły, dlatego możemy być zadowoleni – mówi Paweł Tetelewski, trener kieleckiej drużyny.

Dla Korony Handball było to ostatnie spotkanie w 2019 roku. Kielczanki mają na swoim koncie 24 punkty i są wiceliderem grupy B, tracąc trzy "oczka" do prowadzącego SPR-u Olkusz. Podopieczne Pawła Tetelewskiego mają do rozegrania jednak jeszcze jedno spotkanie. Zaległości nadrobią już w nowym roku: w sobotę, 11 stycznia na wyjeździe zmierzą się z MK PR URBIS Gniezno.

SPR Sośnica Gliwice – Korona Handball 19:33 (11:19)

Korona: Hibner, Chodakowska – Zimnicka 4, Kędzior 5, Jach 3, Staszewska 1, Gliwińska 4, Syncerz 5, Młynarska 1, Więckowska 7, Szymanik 1, Parnadii 2, Skowrońska 1, Hensoldt 2