Pewne zwycięstwo Industrii Kielce w Opolu

sobota, 04 marca 2023 20:20 / Autor: Damian Wysocki

Industria Kielce zakończyła w bardzo dobrym stylu intensywny okres, w którym znajdowała się po mistrzostwach świata. W sobotę, w 18. kolejce PGNiG Superligi, pokonała na wyjeździe Gwardię Opole 41:24.

Dla mistrzów Polski był to dziewiąty mecz w odstępie miesiąca. Wolne dostali Arciom Karaliok i Alexa Dujszebajewa.

Pod nieobecność tego drugiego spotkanie na prawym rozgraniu rozpoczął Benoit Kounkoud. W pierwszych minutach Industria miała problemy ze skutecznością. Kielczanie dobrze bronili, bo w pierwszych dziewięciu minutach stracili tylko dwie bramki, ale sami zaliczyli tylko trzy trafienia.

W kolejnych fragmentach było tylko lepiej. Tradycyjnie, dobrze wyglądała współpraca z kołem. W bramce dobrą zmianę dał Andreas Wolff, który odbił siedem piłek. Z biegiem czasu podopieczni Tałanta Dujszebajewa budowali przewagę. Na przerwę schodzili prowadząc 19:11.

W drugiej części kielczanie mieli wszystko pod kontrolą, utrzymując wysoką przewagę. W zespole gospodarzy zagrał wypożyczony z mistrza Polski Noa Zubac. Młody lewy rozgrywający zdobył trzy gole, notując słabą 30-procentową skuteczność.

Teraz większość zawodników Industrii Kielce rozjedzie się na zgrupowania zespołów narodowych. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa rozegrają kolejny mecz w piątek, 17 marca. Ich rywalem w Hali Legionów będzie Torus Wybrzeże Gdańsk.

Gwardia Opole – Industria Kielce 24:41 (11:19)

Industria: Wolff, Kornecki – Wiaderny 3, Nahi 4, Sićko 4 Gębala 2, Stenmallm 2, Karacić 2, Olejniczak 4, Kounkoud 4, Moryto 3, Tournat 9, Sanchez 3