Pewne zwycięstwo Drabik. Od Igrzysk dzieli ją jeszcze jedna wygrana

poniedziałek, 16 marca 2020 13:38 / Autor: Damian Wysocki

Sandra Drabik z SK Kickboxing Kielce zrobiła pierwszy z dwóch kroków w kierunku Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W poniedziałkowym pojedynku 1/8 finału kontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego w Londynie pokonała jednogłośnie na punkty Tatianę Kob z Ukrainy.

Sędziowie punktowali następująco na korzyść kielczanki: 29:28, 30:27, 30:27, 29:28, 30:27. W kategorii muszej przepustkę na Igrzyska Olimpijskie wywalczy sześć najlepszych zawodniczek, co oznacza, że Sandra Drabik do zapewnienia sobie awansu na najważniejszą imprezę czterolecia potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa. W środowym ćwierćfinale jej rywalką będzie Brytyjka Charley Davison.

We wtorek do ringu ponownie wejdzie Mateusz Masternak z KKB Rushh Kielce. Były zawodowy mistrz Europy w 1/8 finału zmierzy się z Radosławem Pantalejewen z Bułgarii, który przed rokiem sięgnął po "brąz" mistrzostw świata w Jekaterynburgu. W kategorii do 91 kg kwalifikacje do Tokio wywalczy tylko czterech zawodników.