Okazałe zwycięstwo Korony w sparingu. Dwie bramki Browna Forbesa

środa, 16 stycznia 2019 15:17 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce, w swoim pierwszym sparingu podczas zgrupowania w tureckim Side, pokonała 9. zespół rumuńskiej ekstraklasy Politehnicę Iasi 3:0. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Dwa gole zdobył Felicio Brown Forbes, swoje trafienie dołożył Wato Arweładze.

Korona Kielce – Politehnica Iasi 3:0 (0:0)

Bramki: Brown Forbes 49', 70', Arweładze 54'

Korona (I połowa): Miśkiewicz – Skrzecz, Marquez, Kallaste, Kosakiewicz – Puczko, Janjić, Sewerzyński, Jukić – Firlej (34' Długosz), Górski.

Korona (II połowa): Miśkiewicz (71’ Osobiński) – Rymaniak, Malarczyk, Kovačević, Gardawski (81’ Kordas) – Cebula, Petrak, Gnjatić, Żubrowski, Arweładze – Brown Forbes

TAK PADAŁY BRAMKI:

1:0 (49. minuta): Felicio Brown Forbes plasowanym strzałem sprzed pola zaskoczył rywala bramkarzy. Piłka wylądowała w lewym narożniku.

2:0 (54. minuta): Wato Arweładze praktycznie skopiował uderzenie Kostarykanina. Gol padł z podobnego sektora boiska.

3:0 (70. minuta): Po dłuższym fragmencie boiskowej nudy dobrym podaniem do Browna Forbesa popisał się Cebula. 28-latek kolejny raz golkipera rumuńskiej drużyny zaskoczył strzałem sprzed "szesnastki".

Korona  kolejny mecz towarzyski rozegra w niedzielę, kiedy w Belek zmierzy się z liderem węgierskiej ekstraklasy – Ferencvarosem.