Od 0:2 do 3:2. Zwycięski sparing Korony

piątek, 19 stycznia 2018 15:03 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce, w swoim drugim sparingu podczas obozu w Side, wygrali 3:2 z CSM Politehnica Iasi. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla ósmej drużyny rumuńskiej ekstraklasy, która już po 20. minutach prowadziła 2:0 po golach ugandyjskiego napastnika Kizito. "Żółto-czerwoni" kontaktową bramkę zdobyli w 36. minucie po akcji testowanych zawodników. Podanie Bojana Najdenowa na bramkę zamienił Sanel Kapidzić. W 57. minucie, po dwójkowej wymianie z Marcinem Cebulą, do wyrównania doprowadził Bartosz Rymaniak. 120 sekund później kielczan na prowadzenie ładnym lobem z 25 metrów wyprowadził Jacek Kiełb.

Korona Kielce - CSM Politehnica Iasi 3:2 (1:2)

Bramki: Kapidzić 36', Rymaniak 57', Kiełb 59' - Kizito 2', 21'

Korona (I połowa): Gostomski - Kosakiewicz, Dziubek, Diaw, Miś - Jukić, Możdżeń, Najdenov, Aankour (41' Cebula), Cvijanović - Kapidzić.

(II połowa): Hamrol - Rymaniak, Dejmek, Diaw, Kallaste - Petrak (67' Dziubek), Żubrowski, Cebula, Długosz, Kiełb - Kaczarawa

PRZEBIEG MECZU ZA TWITTEREM KORONY:

2':  Słaby początek... Tracimy bramkę na 0:1

7': Powoli Koroniarze dochodzą do siebie po mocnym ciosie na początku meczu. Przejęliśmy inicjatywę, ale piłka rozgrywana jest w środku pola.

9': Rzut wolny do CSM, ale bardzo dobrze broni Gostomski!

9': Szybka kontra Korony! Możdżeń podaje prostopadle do Aankoura, a ten wzdłuż bramki do Jukicia! Ależ niewiele brakło! Nasz zawodnik nie trafił w piłkę!

16': Zrobiło się trochę nerwowo. Nabil Aankour miał sprzeczkę z jednym z zawodników z Rumunii. Sędzia jednak uspokoił sytuację.

21': Tracimy drugą bramkę. Po dośrodkowaniu z prawej strony do siatki trafił znowu trafił Kizito.

27': Drużyna z Rumunii gra bardzo agresywnie. Co chwilę nasi zawodnicy są faulowani, dlatego też nie mogą złapać odpowiedniego rytmu.

29': Strzał Możdżenia! Bramkarz jednak wybija piłkę na rzut rożny!

33': Mieliśmy rzut wolny, który wykonywał Kosakiewicz. Dobre podanie do Możdżenia, który strzelił obok bramki.

36': Jeeeeeesttt! Najdenov podaje prostopadle do Kapidzicia, a ten strzela gola kontaktowego! Piękna akcja testowanych!

39': Dobra kontra! Odbiór Kapidzicia! Potem piłkę dostał Jukić, ale strzelił obok bramki.

HT: Koniec pierwszej połowy. Do przerwy jest 1:2. Najpierw dwa ciosy CSM Politehnica i dwa gole Kizito, a potem odpowiedź Kapidzicia.

50': Ładna szarża Rymaniaka! Został zatrzymany dopiero na wysokości pola karnego!

51': Złe wykonanie rzutu wolnego przez Jacka Kiełba.

53': Ależ próba Rymaniaka! Zauważył, że bramkarz CSM jest nieco wysunięty i spróbował go przelobować! Piłka szła idealnie pod poprzeczkę, ale golkiper zdążył wrócić i wybić futbolówkę.

55': Nie schodzimy z połowy rywala. Świetnie w środku pracuje Żubrowski, a Kaczarawa na ataku wywiera mocny pressing na obrońców CSM.

57': GOOOOOOLLLL! Dwójkowa akcja Cebuli z Rymaniakiem! Ten drugi doprowadza do wyrównania! Jest 2:2!

59': I znowu GOOOOOL! Kaczarawa wywarł presje na bramkarzu! Zablokował jego wybicie, a piłka doszła do Jacka Kiełba! Fantastyczny lob z około 25. metra! 3:2!

71': Prawą stroną szarżował Długosz! Dobre dośrodkowanie, ale minimalnie z piłką minęli się Kaczarawa i Kiełb.

77': Nudniejszy fragment meczu, w którym oba zespoły walczą w środku pola.

84': Kiełb fenomenalnie podał do Kaczarawy, który znalazł się w sytuacji sam na sam! Szkoda, że w tym pojedynku górą okazał się bramkarz.

86': Rzut wolny dla CSM, ale piłkę pewnie wypiąstkował Hamrol.