Niemcy ponownie lepsi od Polaków. Cztery gole Moryty. Świetne interwencje Korneckiego

sobota, 13 kwietnia 2019 15:28 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiorniści reprezentacji Polski w rewanżowym meczu eliminacji przyszłorocznych mistrzostw Europy przegrali na wyjeździe z Niemcami 24:29. Podopieczni Patryka Rombla w Halle zaprezentowali się zdecydowanie lepiej niż kilka dni temu w Gliwicach. "Biało-czerwoni" w pierwszej połowie długo prowadzili dwoma, trzema bramkami. Ostatecznie ta część zakończyła się remisem po 16. Po zmianie stron gospodarze stosunkowo szybko uzyskali bezpieczną przewagę, która pozwoliła im na wywalczenie kolejnego kompletu punktów i na dwie kolejki przed końcem przypieczętowała ich triumf w grupie 1.

W sobotnim meczu aktywny w "biało-czerwonych" barwach był Arkadiusz Moryto. Prawoskrzydłowy PGE VIVE zdobył cztery bramki oraz wywalczył rzut karny. 23-latek nie wykorzystał jednej "siódemki". Szczególnie w pierwszej połowie w polskiej bramce świetnie radził sobie Mateusz Kornecki, który latem trafi do Kielc. Tylko na karnego wszedł drugi z golkiperów, który za trzy miesiące dołączy do "żółto-biało-niebieskich - Andreas Wolff.

Polacy mimo porażek z Niemcami wciąż mają ogromne szansę na awans do turnieju finałowego, ponieważ bezpośrednią promocję daje również 2. miejsce. "Biało-czerwoni" uzyskają ją jeśli w czerwcowych meczach pokonają Kosowo i Izrael.