Nie efektownie, ale efektywnie. „Święta Wojna” dla Korony

sobota, 27 sierpnia 2022 14:18 / Autor: Damian Wysocki

W sobotnim meczu, 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Korona Kielce pokonała na wyjeździe Radomiaka Radom 2:0. Bramki zdobyli Bartosz Śpiączka i Dawid Błanik.

Trener Leszek Ojrzyński zdecydował się na zmianę ustawienia. Zagrał z trójką środkowych obrońców i wahadłowymi.

Pierwsze minuty nie przyniosły porywającej gry. Radomiak częściej utrzymywał się przy piłce, ale nie przekładało się to na realne zagrożenie. Korona ograniczyła się do destrukcji i zagrywania długich piłek.

W 22. minucie Adam Deja posłał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, a do piłki najwyższej wyskoczył Miłosz Trojak. Po jego główce, futbolówka minimalnie minęła poprzeczkę.

Radomiak również odpowiedział stałym fragmentem. Roberto Alves dośrodkował z rożnego, a na piłkę nabiegł Maurides. Również uderzył nad bramką. W 31. minucie groźnie z rzutu wolnego przymierzył Daniel Łukasik. Minimalnie obok słupka.

W 35. minucie Korona przeprowadziła pierwszą składną akcję, która od razu przyniosła gola. Mario Zebić posłał ładne podanie do wybiegającego na skrzydło Dalibora Takacza. Słowak popisał się precyzyjną wrzutką na głowę Bartosza Śpiączki, który nie miał problemów z wykończeniem.

W 43. minucie wolną przestrzeń w „szesnastce” wykorzystał Dalibor Takacz. Jego uderzenie z ostrego kąta wybronił jednak Filip Majchrowicz.

Po zmianie stron, podopieczni Leszka Ojrzyńskiego jeszcze mocniej skupili się na defensywie. Potrafili jednak groźnie zaatakować. W 53. minucie dobre dośrodkowanie z głębi pola zagrał Adrian Danek. do piłki dobrze wybiegł Bartosz Śpiączka. Tym razem jego strzał z 14 metrów minął słupek.

W 63. minucie Radomiak wyszedł z kontrą. Do sytuacji sam na sam biegł Maurides, ale kapitalnym wślizgiem zatrzymał go Kyryło Petrow.

20 minut przed końcem centrostrzał z prawej strony wykonał Thabo Cele, ale na posterunku był Konrad Forenc.

W 83. minucie błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnili obrońcy Radomiaka. Oskar Sewrrzyński wyłuskał piłkę i zagrał ją do Dawida Błanika. Skrzydłowy popisał się precyzyjnym strzałem z linii pola karnego i było 2:0.

Korona rozegra kolejny mecz we wtorek. W pierwszej rundzie Pucharu Polski jej rywalem na wyjeździe będzie Stal Rzeszów.

Radomiak Radom – Korona Kielce 0:2 (0:1)

Bramka: Śpiączka 35’, Błanik 83’

Radomiak: Majchrowicz – Pawłowski (77’ Pik), Rossi, Chichocki, Abramowicz – Cele (77’ Sokół), Łukasik (57’ Luizao), Alves, Leandro (57’ Semedo), Machado – Maurides

Korona: Forenc – Trojak, Petrow, Zebić – Danek, Deja (90’ Szymusik), Takacz (61’ Błanik), Szpakowski (73’ Szpakowski), Podgórski – Łukowski (90’ Deaconu), Śpiączka (74’ Szykawka)

Żółte kartki: Machado – Łukowski, Trojak, Błanik, Szykawka