MME: Polski musiały uznać wyższość Serbii. Magda Więckowska w Warnie rzuciła 39 bramek

niedziela, 21 lipca 2019 16:57 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiornistki młodzieżowej reprezentacji Polski do lat dziewiętnastu zajęły drugie miejsce na mistrzostwach Europy drugiej dywizji. "Biało-czerwone" w finale przegrały z Serbią 20:22.

Stawka niedzielnego spotkania w Warnie była bardzo duża, ponieważ tylko zwycięzca mógł liczyć na awans do wyższej dywizji oraz zdobycie przepustki na młodzieżowe mistrzostwa świata. Serbki były wymieniane jako główny faworyt do końcowego triumfu od pierwszego spotkania turnieju. Ze swojej roli wywiązały się bez zarzutu. Drużyna z Bałkanów spokojnie kontrolowała przebieg spotkania z Polską, długo utrzymując trzy-, czterobramkowe prowadzenie.

– Nie jesteśmy zadowolone z tego miejsca. W finale popełniłyśmy zbyt dużo błędów. Pozostaje nam tylko pogratulować Serbkom, bo w decydującym meczu zaprezentowały się bardzo dobrze – podsumowała występ w finale Agnieszka Truszyńska, trener reprezentacji Polski.

Magda Więckowska, rozgrywająca Korony Handball, zdobyła w finale sześć bramek i obok Katarzyny Cygan była najskuteczniejszą zawodniczką reprezentacji Polski. Popularna "Wandzia" w sześciu spotkaniach turnieju w Bułgarii rzuciła trzydzieści dziewięć goli.

wypowiedź: varna2019ehf.com