MME: Polki zameldowały się w półfinale. 27 bramek Więckowskiej w fazie grupowej

czwartek, 18 lipca 2019 14:42 / Autor: Damian Wysocki

Młodzieżowa reprezentacja Polski awansowała z pierwszego miejsca do półfinału mistrzostw Europy drugiej dywizji. "Biało-czerwone" w swoim ostatnim meczu grupowym w Warnie pokonały Finlandię 27:15 (18:9).

Kolejne dobre zawody rozegrała Magda Więckowska z Korony Handball. 19-letnia rozgrywająca zdobyła sześć bramek i obok Kingi Stanisławczyk była najskuteczniejszą zawodniczką reprezentacji. Popularna "Wandzia" w czterech meczach grupowych uzbierała w sumie 27 trafień.

Podopieczne Agnieszki Truszyńskiej zajęły pierwsze miejsce w grupie B z siedmioma punktami na koncie. Awans do sobotnich półfinałów wywalczyła również Ukraina, która w czwartek dosyć niespodziewanie przegrała z Izraelem (28:29). Polki zagrają o finał z Bułgarią (godz. 20). W drugiej parze Ukraina zmierzy się z Serbią.

Przypomnijmy: triumfator turnieju w Warnie wywalczy awans do pierwszej dywizji oraz zdobędzie przepustkę na młodzieżowe mistrzostwa świata.