Minimalna przegrana Korony Handball w sparingu z Piotrcovią

wtorek, 17 stycznia 2017 20:23 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiornistki  Korony Handball przygotowują się do drugiej części sezonu I ligi. Kielczanki we wtorek w swoim pierwszym meczu sparingowym minimalnie przegrały na wyjeździe z grającą w Superlidze Piotrcovią Piotrków Trybunalski 36:38. Podopieczne Tomasza Popowicza rozegrały dobry pojedynek i przez 50. minut prowadziły z wyżej notowanymi rywalkami, a o ich porażce zdecydowała końcówka.

- Jak na ten okres przygotowań i po miesięcznej przerwie, to zagraliśmy bardzo dobrze. Jeszcze w 45. minucie prowadziliśmy dwiema bramkami, w 50. był jeszcze remis. W końcówce doświadczone rywalki wzięły górę. Nie chodziło nam jednak o wynik -  mówił po meczu Tomasz Popowicz, trener kieleckiej drużyny.

Korona w poniedziałek, 23 stycznia w kolejnym spotkaniu kontrolnym zmierzy się na wyjeździe z pierwszoligowym SPR-em Olkusz.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Korona Handball 38:36 (18:21)

Korona: Hibner, Orowicz, Wałcerz – Syncerz 7, Skowrońska 6, Piecaba 5, Czubaj 4, Gliwińska 4, D. Więckowska 3, Czekala 3, Małecka 1, Kaźmiruk 1, Zimnicka 1, Kędzior 1, Kowalska.

wypowiedź: koronahandball.pl