Minimalna porażka Korony w sparingu z mistrzem Izraela

środa, 27 czerwca 2018 19:49 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce w swoim trzecim sparingu, podczas przedsezonowych przygotowań, przegrała z Hapoelem Beer Szewa 0:1. Bramkę dla aktualnego mistrza Izraela w 36. minucie spotkania strzelił Dor Elo. Mimo niekorzystnego wyniku podopieczni Gino Lettieriego na tle wymagającego rywala zaprezentowali się z dobrej strony. "Żółto-czerwoni" stworzyli kilka sytuacji strzeleckich, ale żadnej nie zamienili na gola.

W środowym sparingu w barwach Korony zagrało trzech testowanych zawodników: bramkarz Artur Krysiak, duński środkowy pomocnik Daniel Pedersen oraz skrzydłowy Oktawian Skrzecz. Gino Lettieri nie mógł skorzystać za to z Jakuba Żubrowskiego, który w ostatnich dniach przebywał na konsultacji medycznej w Niemczech i do treningów z drużyną wróci w czwartek.

Korona kolejny sparing rozegra w sobotę, kiedy w Opalenicy zmierzy się z beniaminkiem ekstraklasy, Miedzią Legnica.

Korona Kielce - Hapoel Beer Szewa 0:1 (0:1)

Bramka: Dor Elo (36')

Korona (I połowa): Krysiak - Kosakiewicz, Malarczyk, Pierzchała, Kallaste - Skrzecz, Pedersen, Janjić, Aankour, Długosz - Górski

II połowa: Hamrol - Rymaniak, Kovacević, Malarczyk, Kosakiewicz - Cebula, Możdżeń, Petrak, Arweładze, Jukić - Soriano