Łomża Vive zdecydowanie lepsza od Azotów. Wielki mecz Karalioka

niedziela, 13 marca 2022 15:03 / Autor: Damian Wysocki

W niedzielnym hicie 19. kolejki PGNiG Superligi, Łomża Vive Kielce pokonała u siebie Azoty Puławy 41:26. Znakomicie spisał się Arciom Karaliok, który zdobył aż 11 bramek.

Mistrzowie Polski przystąpili do tego spotkania osłabieni brakiem Alexa Dujszebajewa. Prawy rozgrywający ma problem z plecami po ostatnim pojedynku z Dinamem Bukareszt.

Kielczanie nie zaliczyli udanego początku. Szybko dali się rozgrzać Mateuszowi Zembrzyckiemu, który błyskawicznie zaliczył trzy obrony przy stuprocentowych sytuacjach. Gospodarze popełniali proste błędy, a Azoty zyskały dwubramkową przewagę.

Z biegiem czasu gra miejscowych uległa poprawie. W ataku brylował Arciom Karaliok. W 13. minucie Łomża Vive prowadziła 7:6, a białoruski obrotowy zdobył sześć bramek.

Następny fragment przyniósł wymianę ciosu. Puławianie zaczęli uważnie pilnować obrót, a wtedy ciężar zdobywania goli wziął na swoje barki Uładzisłau Kulesz.

W 22. minucie Łomża Vive wyszła na  cztery  bramki przewagi. Po trzech kolejnych golach Arkadiusza Moryty było 14:10. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa świetnie pracowali w obronie, z czego mogli wyprowadzać kontrataki. Robert Lis musiał wziąć czas. Nie pomogło, miejscowi grali konsekwentnie i schodzili na przerwę prowadząc 19:13.

Po zmianie stron w bramce „żółto-biało-niebieskich” dobrze spisywał się Andreas Wolff. W ataku ciężar zdobywania bramek wziął na swoje barki Branko Vujović.

Kielczanie grali bardzo dobrze w obronie. Często zmuszali rywali do błędów. W 42. minucie prowadzili już dziesięcioma golami – 27:17.

Mistrzowie Polski nie spuszczali z tonu. W ataku dalej brylował Arciom Karaliok. Białoruski obrotowy zakończył mecz aż z 11 bramkami, a Łomża Vive wygrała 41:26.

Teraz kilku zawodników Łomży Vive rozjedzie się na zgrupowania zespołów narodowych. Kielczanie wrócą do gry 26 marca, kiedy pojadą do Kwidzyna.

Łomża Vive Kielce – Azoty Puławy 41:26 (19:13)

Łomża Vive: Wolff, Kornecki – Nahi 2, Surgiel, Sićko 6, Kulesz 5, D. Dujszebajew 1, Karacić, Olejniczak, Thrastarson 2, Vujović 3, Moryto 9, Karaliok 11, Sanchez-Migallon 1