Lekcja Korony Handball od dziewiętnastokrotnego mistrza Polski

sobota, 09 września 2017 21:50 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiornistki Korony Handball w swoim debiutanckim meczu w PGNiG Superlidze przegrały przed własną publicznością z MKS-em Perłą Lublin 16:30.

Kielczanki zanotowały udany początek i nie było po nich widać stresu związanego z pierwszym spotkaniem na najwyższym szczeblu. Po dziesięciu minutach inicjatywę zdecydowanie przejęły przyjezdne, które bezlitośnie wykorzystywały błędy podopiecznych Tomasza Popowicza. Lubinianki na przerwę schodziły przy dwunastobramkowym prowadzeniu - 18:6. Po wznowieniu MKS spokojnie kontrolował przebieg rywalizacji, ale kielczanki podjęły ambitną walkę o zmniejszenie rozmiarów porażki i drugą część przegrały tylko dwoma trafieniami.

Najskuteczniejszą zawodniczką w szeregach Korony Handball była Dominika Więckowska, która rzuciła siedem bramek.

Kielczanki kolejny mecz rozegrają w środę, 13 września kiedy na wyjeździe zmierzą się z UKS-em PCM Kościerzyna.