Koroneczki z kolejnym zwycięstwem. Przywiozły komplet punktów z Pomorskiego

niedziela, 10 marca 2024 14:48 / Autor: Michał Gajos
Michał Gajos

Szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce pokonały Sambor Tczew w meczu 15. kolejki Ligi Centralnej kobiet 32:28.

Przez większość tej potyczki nie zanosiło się na zwycięstwo kielczanek. Przyjezdne długo były za plecami zespołu z Tczewa, przegrywając nawet trzeba golami. Do przerwy podopieczne Pawła Tetelewskiego traciły do miejscowych dwa trafienia (15:17).

Po zmianie stron przez pierwszy kwadrans Koroneczki nadal były dystansowane przez Sambor, jednak taki stan rzeczy, w dość spektakularny sposób, zmienił się na piętnaście minut przed końcową syreną. Kielczanki w siedmiominutowym przedziale rzucili sześć bramek z rzędu, zachowując w nim czyste konto.

To był punkt zwrotny zawodów, dzięki któremu gościnie wywiozły z Pomorskiego komplet punktów, wygrywając 32:28. W najbliższy piątek Koroneczki podejmą w hali przy ul. Krakowskiej w liderki z Chorzowa.

SPR Sambor Tczew – Suzuki Korona Handball Kielce 28:32 (17:15)

Suzuki Korona: Smelcerz, Toboła – Grabarczyk 9, Leśniak 5, Rosińska 4, Berlińska 4, Staszewska 4, Miśkiewicz 3, Łucak 2, Rzepka 1, Tomczyk, Wawrzycka, Śmiglarska, Podsiadło, Janczarek.