Koroneczki z drugim zwycięstwem w nowym roku

sobota, 20 stycznia 2024 19:47 / Autor: Michał Gajos

Suzuki Korona Handball pokonała w meczu 10. kolejki Ligi Centralnej SPR Pogoń Szczecin. Było to drugie zwycięstwo podopiecznych Pawła Tetelewskiego w nowym roku.

W środę 17 stycznia kieleckie zawodniczki wróciły do gry po długiej, świąteczno-noworocznej przerwie i zaczęły rundę wiosenną od zwycięstwa nad PreZero APR-em Radom 28:27.

Szczypiornistki Pawła Tetelewskiego jechały więc na premierowy wyjazd w nowym roku podbudowane i zmobilizowane, aby również z województwa zachodniopomorskiego przywieźć komplet punktów.

Tak też się stało. Przyjezdne narzuciły swoje tempo już w pierwszej połowie, którą skończyły, wygrywając 16:12. Choć od 20. minuty ich kadra została uszczuplona o jedną postać. Boisko z czerwoną karta opuściła wszak Nikola Leśniak.

Po zmianie stron Koroneczki raz z większą, raz z mniejszą przewagą, utrzymywały dystans nad oponentkami. Finalnie były skuteczniejsze o pięć trafień i triumfowały 30:25. Największy wkład w ofensywny dorobek zwyciężczyń miała Magdalena Berlińska, która rzuciła osiem bramek.

Kolejny mecz Suzuki Korony Handball odbędzie się w sobotę 3 lutego, gdy zmierzy się z SPR Sośnicą Gliwice.