Korona z kolejnym zwycięstwem. Frączczak z dubletem

poniedziałek, 09 sierpnia 2021 20:01 / Autor: Damian Wysocki

W meczu zamykającym 2. kolejkę Fortuna I Ligi, Korona Kielce pokonała na swoim stadionie Puszczę Niepołomice 3:1.

”Żółto-czerwoni” objęli prowadzenie w 13. minucie, kiedy dośrodkowanie z rzutu rożnego Łukasza Sierpiny wykorzystał Michał Koj. Podopieczni Dominika Nowaka kontrolowali przebieg boiskowych zdarzeń. Stworzyli jeszcze kilka groźnych okazji, ale nie zdołali podwyższyć wyniku. Puszcza zagroziła tuż przed zejściem do szatni, ale kielczanie wybronili dwa stałe fragmenty gry.

"Żółto-czerwoni" podwyższyli wynik tuż po wznowieniu. Po wrzutce Jakuba Łukowskiego z prawej strony, na listę strzelców wpisał się Adam Frączczak.

Kilka chwil później kielczanie zagapili się w obronie, co wykorzystał Piotr Mroziński.

Korona przetrzymała chwilę dominacji gości i wyprowadziła decydujący cios. W 66. minucie drugiego gola zdobył Adam Frączczak.

Do końca spotkania „żółto-czerwoni” mieli przewagę. Dopisali do swojego konta trzy punkty i razem z Miedzą Legnica oraz Widzewem Łódź przewodzą pierwszoligowej stawce.

Korona w sobotę na Suzuki Arenie podejmie GKS Jastrzębie.

Korona Kielce – Puszcza Niepołomice 3:1 (1:0)

Bramki: Koj 13', Frączczak 48', 66' – Mroziński 54'

Korona: Forenc – Szymusik (81’ Danek), Malarczyk, Koj, Sierpina – Podgórski (65’ Lewandowski), Oliveira, Szpakowski, Kiełb (81’ Górski) – Łukowski (90' Nojszewski), Frączczak (90' Petrović)

Puszcza: Kobylak – Stępień (75’Cichoń), Aftyka (46’ Włodarczyk), Mroziński, Boguski (75’ Dziadosz) – Serafin, Górski, Bardanca (46’ Kobusiński), Hladik – Hajda, Thiakane (46’ Cikos)