Korona wygrywa, nowy napastnik już strzela

środa, 26 stycznia 2022 18:15 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce odniosła trzecie sparingowe zwycięstwo w zimowym okresie przygotowawczym. W środę pokonała na stadionie przy ulicy Kusocińskiego Skrę Częstochowa 1:0. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się nowy nabytek „żółto-czerwonych” – Białorusin Jewgienij Szykawka.

Podobnie jak w poprzednich meczach kontrolnych, trener Leszek Ojrzyński posłał do boju dwie jedenastki, chociaż nie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników.

Mecz lepiej mogli rozpocząć przyjezdni. W 15. minucie rzut karny sprokurował Grzegorz Szymusik. Jednak Marceli Zapytowski obronił strzał Mikołaja Kwietniewskiego z jedenastu metrów.

W następnych fragmentach optyczną przewagę mieli „żółto-czerwoni”. W 37. minucie czerwoną kartkę obejrzał Adam Olejnik, który faulował Dalibora Takacza. Skra kontynuowała jednak grę w jedenastu.

Na początku drugiej części dobrej okazji nie wykorzystał Oskar Sewerzyński. Po jego główce piłka zatrzymała się na słupku.

Na ostatnie 25 minut na boisku pojawił się Jewgienij Szykawka. Białorusin idealnie odnalazł się w sytuacji w końcówce, kiedy dobił uderzenie Jakuba Górskiego, zapewniając Koronie zwycięstwo.

W piątek podopieczni Leszka Ojrzyńskiego wylecą na zgrupowanie do tureckiego Belek.

Korona Kielce – Skra Częstochowa 1:0 (0:0)

Bramki: Szykawka (83')

Korona (I połowa): Zapytowski – Szymusik, Malarczyk, Seweryś, Corral – Łukowski, Takacz, Szpakowski, Błanik, Petrović – Amroziński

Korona (II połowa): Sandach – Danek, Zebić, Koj, Sierpina - Sewerzyński - Podgórski, Bojańczyk (87' Zwoźny), Strzeboński (87' Konstantyn), Górski – Majewski (66' Szykawka)