Korona w końcu zwycięska!

sobota, 05 listopada 2016 16:35 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony przerwali fatalną serię kolejnych porażek w LOTTO Ekstraklasie. Kielczanie w meczu 15. kolejki pokonali na wyjeździe Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 3:1. Bramki dla „Żółto-czerwonych” zdobyli Radek Dejmek, Serhiej Pyłypczuk i Nabil Aankur, gola dla gospodarzy strzelił dobrze znany w Kielcach - Vlastimir Jovanović. Dzięki wygranej w Niecieczy Korona wydostała się ze strefy spadkowej.

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA

8 min - Mocy strzał z dystansu Gergela w środek bramki. Piłkę bez problemów złapał Małkowski.

12 min - Stratę w środku pola zanotował Aankur, a gospodarze wyszli z groźną kontrą. Guilherme zagrał prostopadłą piłkę do Guby, ale pomocnik Bruk-Betu „wygonił się” do narożnika pola karnego i strzelił obok bramki Korony.

20 min - Kielczanie dobrze weszli w mecz. Piłkę po dośrodkowaniu Palanki przewrotką z szesnastu metrów uderzył Przybyła. Strzał napastnika minimalnie minął bramkę Termaliki.

21 min - GOL! 0-1! Palanca idealnie dorzucił piłkę w pole karne z rzutu wolnego. W  „szesnastce” najlepiej odnalazł się Dejmek, który strzałem głową wyprowadził Koronę na prowadzenie.

30 min - Stefanik z dystansu chciał przerzucić wysuniętego Małkowskiego. Techniczne uderzenie pomocnika gospodarzy było jednak niedokładne.

31 min - Kolejny dobry stały fragment Korony. Palaca wykonywał rzut rożny a w polu karnym do strzału doszedł Rymaniak. Piłka przeleciała nad bramką Pilarza.

38 min - GOL! 1:1. Piłkę przy wyprowadzaniu na lewej stronie na rzecz Misaka stracił Grzelak. Skrzydłowy gospodarzy posłał świetne dośrodkowanie w pole karne, a tam strzałem głową Małkowskiego pokonał Jovanović, którego nie upilnował Rymaniak.

51 min - Karny dla Korony. Kuriozalny faul Plevy, który „ściągnął” do ziemi Pyłypczuka, chociaż ukraiński pomocnik „żółto-czerwonych” nie miał żadnych szans na dojście do piłki lecącej wysoko ponad jego zasięgiem.

52 min - Palanca nie wykorzystuje „jedenastki”! Intencje Hiszpana świetnie wyczuł Pilarz. Trzeba przyznać, że pomocnik Korony oddał strzał daleki od ideału.

53 min - Fatalne minuty Plevy. Obrońca Termaliki najpierw sprokurował rzut karny, a kilka chwil później w brutalny sposób sfaulował Pyłypczuka. Sędzia Przybył bez zastanowienia pokazał Słowakowi  czerwoną kartkę.

63 min - Korona atakowała, ale to gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Bezpośrednio z rzutu wolnego świetnie uderzał Gergel a piłka minimalnie minęła bramkę Małkowskiego, który do końca kontrolował lot futbolówki.

68 min - GOL! 1:2! Korona dopięła swego. Podopieczni Sławomira Grzesika długo atakowali i w końcu znaleźli drogę do bramki Pilarza. Dokładne dośrodkowanie w pole karne z lewej strony posłał Grzelak a tam przy biernej postawie obrońców gospodarzy pięknym strzałem głową kielczan na prowadzenie wyprowadził Pyłypczuk!

75 min - GOL! Korona podwyższa prowadzenie! Idealne dośrodkowanie z prawej strony od Możdżenia strzałem głową wykorzystuje... najniższy w kieleckiej drużynie Aankur!

82 min - Kolejna szansa dla Korony. W polu karnym z piłką pogubił się Przybyła. Szczęśliwie dla „żółto-czerwonych” doszedł do niej Marković, ale jego strzał z szesnastego metra minęła bramkę Termaliki.

90 min - Korona po sześciu porażkach z rzędu w końcu sięgnęła po komplet punktów! "Żółto-czerwoni" zwycięstwo odnieśli na trudnym terenie w Niecieczy. Podopieczni Sławomira Grzesika zagrali świetne spotkanie a dodatkowo  zadanie ułatwiła im czerwona kartka, którą otrzymał obrońca gospodarzy - Dalibor Pleva. Po tym meczu kielczanie wydostali się ze strefy spadkowej i jeśli w niedzielnym meczu Wisła Kraków - Górnik Łęczna to Korona przerwę reprezentacyjną spędzi na 12. miejscu w tabeli LOTTO Ekstraklasy.

Bruk-Bet Termalica - Korona Kielce 1:3 (1:1)

Bramki: Dejmek (21’), Pyłypczuk (68’), Aanukur (75’) - Jovanović (38’)

Żółte kartki: Pyłypczuk, Gabovs

Czerwona kartka: Pleva

Bruk-Bet Termalica: Pilarz - Pleva,  Putiwcew, Stano, Guilherme - Guba (70’ Gutkovskis), Kupczak, Jovanović, Stefanik (60’ Fryc), Misak (71’ Juhar) -  Gergel

Korona : Małkowski - Gabovs, Rymaniak, Dejmek, Grzelak - Palanca, Marković, Możdżeń, Aankur, Pyłypczuk (89' Zając) - Przybyła (90' Mokrzycki)